iyiköfüfilm

19
Eki
2013

Swingers Massacre (1975)

İstismar Filmleri Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Swingers-Massacre-(1975)Evlilikte şöyle bir öneri herhalde pek kabul görmez; seks hayatını canlandırmak için eşleri değiştirme fikri. Filmdeki kahramanlarımız Amy ve eşi Charlie için ise bu durum öyle değil.

Eğer sıradan, sıkıcı seks filmlerinden benim gibi sıkıldıysanız, sinematograf Ronald Victor Garcia’nın erken dönem filmlerinden birisi olan Swingers Massacre ya da diğer adıyla Inside Amy filmine bir göz atmalısınız. Her ne kadar yönetmenin bir diğer filmi The Toy Box kadar gerçeküstü ve tuhaf olmasa da bir o kadar rahatsız edici.

70’li yıllarda swinger fikri eşler arasında çok popüler değilken ve günümüzde bile çok kabul görmezken, bu olayın beyazperdeye yansıması oldukça tartışmalı olmuştur. Charlie Tishman (Mikel Angel), iyi bir kariyere sahip, çevresince sevilen,  başarılı bir avukattır. Eşi Amy (Joyanne Mitchell) ise tipik bir Amerikan ev hanımıdır. Monoton giden evliliklerine yeni bir soluk katmak için Charlie eşi Amy’ye swinger fikrinden bahseder ve onu ikna etmeye çalışır. Belki 70’li yıllarda bu fikir bir çok ailenin dağılmasına yol açmış olabilir ama bizim kahramanlarımız için olay oldukça farklı.

Film, 80’ler komedi korku filmleri Eating Raoul, Terrorvision gibi filmlerin unsurlarını içerse de 70’lerin korku filmlerinin karakteristik özelliklerini taşıyor. Filmin özellikle son yarısında yer alan cinayet ve vahşet sahneleri dışında film tam olarak gerçekçi bir seks filmi.

İzleyiciye ders verme niteliği taşıyan, 70’lerin seksploitation filmlerinden değil Swingers Massacre. Daha çok kıskançlık, yalnızlık, pişmanlık ve suçluluk üzerine yoğunlaşan ve swinger olgusunu ahlaki açıdan değil insanın kendi iç dünyasında yaşadığı gelgitler üzerinden ele alan bir film. Eğer içeriğinde insana ait bu duygulara yer vermeseydi film için daha çok bir porno filmi diyebilirdik.

Yönetmen Ronald Garcia film için ilk olarak “Who Knows Goes on Inside Amy?” filmini düşünse de daha sansasyonel olması açısından Swingers Massacre adında karar kılmıştır. Yaklaşık 105 dakika boyunca devam eden bu serüven, benzersiz bir deneyim sunuyor izleyiciye. Seks, şiddet, bir miktar çıplaklık ve içinde bolca duygu barındıran Swingers Massacre, başarılı bir grindhouse filmi. 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Swingers-Massacre2

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni