iyiköfüfilm

1
Haz
2014

SS Hell Camp (1977)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

SS Hell Camp (1977) poster1970’ler boyunca İtalya’da iki farklı düzeyde Nazisploitation filmleri çevrildi. Bunlardan ilki daha sanatsalken diğeri de bunun tam tersiydi. 1974 yılında Ilsa: She Wolf of the S.S. (1974)’ün Amerikan pazarında iyi iş çıkarmasıyla birlikte bir kaç yıl içinde bu filmlerde önemli bir artış oldu. SS Hel Camp (aka The Beast in Heat)’de bu bu furyanın filmlerinden biri. Filmi önemli kılan en büyük özelliği İngiltere’de ki yasaklı filmlerin olduğu Video Nasties listesine girmiş olması.

Film 1977 yılında piyasaya sürülmesine rağmen filmde When the Bell Tolls (1970) filminden bir çok savaş sahnesini kullanmış. Bunun yanısıra TV den elde edilen bir çok savaş görüntüsü de filmde kullanılmış. Brigitte Skay, Gino Turini ve Alfredo Rizzo gibi İtalyan korku ve istismar sinemasının tanıdık bir çok yüzü filmde karşımıza çıkıyor. Filmde Amerikalı aktör Brad Harris de bir rahip olarak karşımıza çıkmakta.

SS Hell Camp’ın kuşkusuz ki en özgün sahneleri laboratuarda geçen sahnelerdir. Filmin yıldızı ise Nazi Teğmeni Dr. Ellen Krarsch rolüyle Almanya doğumlu Macha Magall’dır. Filmde acımasız, sadist ve siyah üniformasının altında bir o kadar da etkileyici. Kimi zaman çıplak göğüslerini okşarken kimi zaman da bir tutsağı hadım ederken karşımıza çıkmakta. Filmin en tuhaf karakterlerinden biri de Neanderthal adamı canlandıran İtalyan vetaran oyuncu Salvatore Baccaro. Filmin avrupada yayınlanan posterlerinde Neanderthal adam goril görünümlü tasvir edilmesine rağmen filmde herhangi bir makyaj söz konusu değil. Filmde Baccaro’yu baştan sonra kadar çıplak ve bir kafesin içinde kendisine sunulan güzel kızlara tecavüz ederken izliyoruz. Baccaro, nazi istismar filmleri olan SS Girls ve Salon Kitty filmlerinde de küçük rollerde yer almış. Fakat en bilinen rolü yine bir Neanderthal’i canlandırdığı Frankenstein’s Castle filmindeki “Ook” karakteridir.

SS Hell Camp, cinsel organlarına elektroşok cihazı bağlı kadınlar, karnı fareler tarafından kemirilmeye bırakılan kadınlar, hadım edilen erkekler, tırnakları sökülen ve vajinası yenen kadınlar ve annesinin kucağından alınıp havaya atılıp kurşunlanarak öldürülen bebek sahnesi gibi birçok vahşi işkence sahnesine sahip. Film Video Nasties listesinin en vahşi Nazi filmi olmayabilir ama türe bir başlangıç yapmak için en iyi seçeneklerden biri.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

SS Hell Camp (1977)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni