iyiköfüfilm

11
Tem
2010

Malabimba (1979)

İstismar Filmleri Korku Filmleri XXX kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

“Malabimba” ya da İngilizce versiyonundaki adıyla “Possession of a Teenager”, “The Exorcist”in sayısını bilmediğimiz İtalyan rip-offlarından bir tanesi.  Daha büyük bütçelerle çekilmiş “Beyond the Door” ya da “The Temptor” dan çok daha iyi olduğunu, belki de en iyi İtalyan “The Exorcist” rip-offlarından biri olduğunu söyleyebilirim.

Daniela ‘Bimba’ Karoli (Katell Laennec) ölmüş annesinin ruhu tarafından ele geçirilir ve sonrasında resmen bir seks canavarına dönüşür. Olay babasını baştan çıkarmaya, büyükbabasına oral seks yapmaya kadar varır. Bu 16 yaşındaki masum genç kızın geçirdiği dönüşüm, seksüel açlık, şiddet, asabiyet izlenmeye değer kesinlikle.

Filmin yönetmeni Andrea Bianchi B film severler için pek de yabancı olmayan bir isim. Yönetmenin “Strip Nude for Your Killer” giallosu, ya da eğlenceli zombie filmi “Burial Ground” tanıdık gelecektir. Eğer “Burial Ground”u izlediyseniz  “Malabimba” hakkında az çok bir fikir yürütebilirsiniz. Andrea Bianchi sınırları olmayan bir yönetmen ve Malabimba’da da bunu görmek mümkün.

Malabimba oldukça çılgın bir film. Seksploitation ve nunsploitation tanımlamasını hak eden fakat gore ya da gerçek bir korku ögesi barındırmayan film, yapımcı Gabriele Crisanti’ya yeteri kadar sleazy gelmemiş olacak ki beş dakikalık hard core seks sahnesi ilave etmiş filme.

Soft- core erotik bir filmden daha fazlasına sahip film, başarılı kamera çalışmaları ve yaratılan ideal ortamla oldukça başarılı. Karoli ailesinin yaşadığı, bir tepede yer alan kale, manastır tarzı ev filmin atmosferine uygun bir seçim olmuş. Sahneleri tamamlayan etkili seçim soundtrack ise atmosferi tamamlamış. Müziklerin bazılarının Joe D’Amato’nun ”La morte ha sorisso all’assassino” filminden alındığını bilmek yine de üzerinizde bıraktığı etkiden bir şey kaybettirmiyor.

Filmdeki oyunculuklar, İtalyan bir B filminden beklenmeyecek derecede başarılı. Özellikle rahibe Sofia rolündeki Mariangela Giordano’nun performansı izlemeye değer. Bimba’nın Rahibe Sofia’yı baştan çıkarmaya çalıştığı sahnelerdeki performansı, ona karşı koymaya çalışması, bazı durumlarda da buna karşı koyamadığı sahneler oyunculuk açısından beni oldukça etkiledi. Bunun yanı sıra filmle ilgili aklımda kalan en etkili sahnelerden birisi de Bimba’nın dedesine oral seks yapıp öldürdüğü sahne. Dedesi felçli ve çok yaşlıdır. Bimba gizlice odasına girer, baştan çıkartmak için karşısında soyunmaya başlar, daha sonra oral seks yapar ve dedesi orgazma ulaştığı sırada kalp krizi geçirip ölür.

Malabimba diğer İtalyan Exorcist rip-offlarından peformans ve olaya bakış açısı bakımından ayrılıyor. L’Ossessa aka The Sexorcist (1974) filmiyle bakış açısı olarak benzer olsa da, atmosfer, kurgu ve oyunculuk bakımından daha başarılı. The Sexorcist’e göre daha sert seks sahneleri barındırıyor.

Link: Malabimba (1979) www.iyikotufilm.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni