iyiköfüfilm

29
Ara
2014

Hard Gore (1976)

İstismar Filmleri Korku Filmleri XXX kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Hard_GoreMazoşizm ve nymphomania eğilimlerinin çeşitli seks oyuncakları ve şeytansı orgyler eşliğinde tedavi edildiği Fox Hollows Akıl Hastanesi’ne hoşgeldiniz. Ama bu gerçekten işe yarıyor mu?

Hard Gore (1974) hardcore seks ile kanlı korku ve gore içerikli korku filmlerinin bir araya getirildiği ilk denemelerden biri sayılabilir kesinlikle. Hikaye Maria (Dianne Galke)‘nın Fox Hollows’a kimliği belirsiz bir erkek tarafından getirilmesiyle başlıyor. Dr. George (John Seeman), bu adama Maria’nın durumunun yüzde yüz tedavi edilebilir olduğunu ve burada kalırsa tamamen iyileşebileceğini söylüyor. Odasına gittiğinde burada kalanların bazılarıyla tanışıyor. Bir sonraki sahnede onu duş alırken ve çok sıkılırken görüyoruz. Daha burada kaldığı ilk geceden huzursuz oluyor ve kapının arkasında bir ölü hemşire görüyor. Hem de daha yeni ölmüş.. Çığlık atıyor! Bu tatsız görüntüden kurtulmak adına biraz dolaşmaya karar veriyor ve bu sefer de 70ler funk müziği ile desteklenen bir şeytansı orgy ile karşılaşıyor.

Hikaye buna benzer görüntülerle devam ediyor. Maria doktorun bir sonraki orgy’de kendisine zarar verebileceğinden şüpheleniyor ve buna karşılık savaşmaya hazırlanıyor. Zaman zaman, ölen hemşireler tekrar hayata dönüyor böylece zombi aksiyonu da izleyebiliyorsunuz.

En azından, bu türde bir film yapılmaya çalışılması açısından Hard Gore birkaç puanı hakediyor. Ama bir yandan belirtmeliyiz ki 1974 yılında The Texas Chainsaw Massacre ve Black Christmas gibi çok başarılı filmler vardı. Bu filmlerle Hard Gore’u karşılaştıramayız bile tabi ki. Bununla birlikte söz konusu yıl 1974. Vietnam Savaşı neredeyse sona ermişti ve Jerald Ford başkandı. İnsanlar çok sıkılıyordu. Ve evet kokain herkesi etkisi altına almıştı. Bütün bu nedenleri düşünürsek neden böyle bir film yapıldığını çözebiliriz. Biraz fazla “kötü film” ama yine de izlemeye değer. “Bu filmi de görmüştüm” diyen bir sinemasever olabilmek adına.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

hardgore

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni