iyiköfüfilm

20
Tem
2013

Video Tape Terror (2013)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

video-tape-terror-6

90’lı yılların yegane sosyal aktivitelerinden birisi, tüm aile toplanıp video kaset izlemekti. Mahalledeki video kaset dükkanının rafları arasında dolanıp gözüne çarpan filmi kapıp eve koşmak ve heyecanla filmi izlemek ne büyük bir zevkti. Şimdilerde bunlar birer nostalji olsa da, bu tadı alanlar için video kaset büyük bir tutkudur.

Yönetmen ve senarist Nick Mendoza için de bu büyük tutku ve özlem Video Tape Terror olarak ortaya çıkıyor. Yarı korku antolojisi şeklinde tanımlanabilecek Video Tape Terror, VHS dünyasına bir saygı duruşu niteliğinde. Brian, bir VHS koleksiyoncusudur ve eski güzel günlerin özlemi içindedir. (Bu arada Brian karakterini filmin yönetmeni ve senaristi Nick Mendoza canlandırıyor.) video kaset dükkanlarından kaset kiralanan, bol canavarlı filmlerin raflarda yer aldığı ve bilgisayar destekli efektlerin henüz keşfedilmediği güzel günlerdir özlemini çektiği. En sonunda kendi filmini yapmaya karar verir. Ana hikayenin etrafında geçen üç kısa hikayeden oluşan filmde, Nick Mendoza’nın yanısıra Bill Ross ve Christopher Clifton yer alıyor.

Film oldukça düşük bütçesine rağmen başarılı atmosferik çekimler sunuyor. Ses kalitesinin de olukça iyi olduğunu söylemek gerek ayrıca oyunculuklar da ortalamanın üzerinde. Diyalogların yer aldığı sahneler belki de filmin tek başarısız olduğu nokta. Gereğinden fazla uzayan ve monolog halini alan sahneler zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Fakat genel olarak Nick Mendoza’nın filmi oldukça keyifli. Daha fazla kan görmek isteyen izleyici için biraz hayalkırıklığı yaratabileceğini baştan söylemekte fayda var.  

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni