iyiköfüfilm

4
Kas
2013

The American Scream (2012)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

ff12_americanscream

Bir Chiller Tv güzellemesi olan The American Scream, Massachusetts’de deniz kıyısında yaşayan üç ailenin cadılar bayramı hazırlıklarını anlatan bir belgesel.

Bu bahsi geçen Chiller ise ‘Scary Good‘ sloganlı yedi yirmi dört işleyen; korku, gerilim üzerine özelleşmiş kablolu yayın yapan bir Amerikan kanalı. 2007 yılında, NBCUniversal bir iki ayda Chiller’ın hazırlıklarına başlıyor ve korku türüne adanmış bir şirket haline geliyor. Lionsgate, Warner Bros, 20th Century Fox ve daha birçok şirketle de anlaşma imzalıyorlar. Sonrası malum; May ve Woman filmlerinin sevdiğim yönetmeni Lucky McKee’de diğer birçok yönetmenle birlikte işleriyle gruba dahil oluyor.

Yönetmen Michael Stephenson ise (sıkı durun), Troll 2(1990) ile oyunculuğunu severek izlediğim ve 2009 yılında çektiği Best Worst Movie belgeselini yazan ve yöneten adam. Massachusetts-Fairhaven’de geçen film, ne kan ne de şiddet barındırıyor. Ama tavsiyem başka beklentilerle izlemeyi denemeyiniz olacak, çünkü pek eğlenceli değil. Tek eğlencesi profesyonel olmayan şekilde tasarlanan makyaj ve kıyafetlerin ailelerle devridaim şekilde ilerlemesi.

Austin Fantastic Festivali‘nde geçtiğimiz yıl, Glasgow Film Festivali‘nde de bu yıl görücüye çıkan The American Scream doksan bir dakika.

Yağmur Özdemir (yagmurozdemir@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni