iyiköfüfilm

16
Tem
2013

Italian Horror Fest

Duyuru - Etkinlik kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

italian-horror-fest

Bu sene 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Neptune bölgesinde düzenlenecek olan, İtalya’nın ve korku sinemasının prestijli festivali “Italian Horror Fest” e İyi “Kötü Film” olarak basın sponsoru olduk. Sizleri bu festivalle ilgili gelişmelerden an be an haberdar edeceğiz.

Italian Horror Fest’in oluşumunun en büyük çıkış noktası, İtalya dışında İtalyan korku sinemasına, yönetmenlerine ve oyuncularına olan ilgi ve alakanın, kendi ülkeleri İtalya’da da gösterilmesini sağlamak. Festivalin amacı her geçen yıl daha da büyüyerek, uluslararası bir boyuta ulaşmak.

Korku filmlerinde gösterilen kan ve şiddet çoğunlukla izleyiciyi rahatsız edici boyutta olmasının yanı sıra, festivalin yaklaşımlarından biri de bu şiddete estetik ve sosyal bir boyut katılmasını sağlamak. Bu amaçla bu seneki festival temasını kadına yönelik şiddet ve bu şiddeti kınama üzerine kuruyor. Bunun nedeni kadının, korku filmlerinde genellikle kurban rolünde olması ve şiddete maruz kalması.  

Festival bu yıl da çeşitli zorluklar ve kısıtlı bütçelerle gerçekleştiriliyor. Festivalin uluslararası bir seviyeye ulaşması için de büyük bir çaba sarf ediliyor ve pek tabi ki bunun için daha fazla sponsora ulaşmak önemli.

Festival korku sinemasının Cannes’ı olmak için tüm potansiyele sahip. Zaten lokasyon da bu amaca yönelik seçilmiş. Roma yakınlarındaki Neptune kasabası bir tatil cenneti aynı zamanda. Ayrıca Roma’ya yakınlığı ile sponsorlar ve teknik destek için kolay ulaşılabilir bir konumda.

Festivalde, dokuz gün boyunca film gösterimlerinin yanı sıra, canlı grupların konserleri, bol bol güneş ve denize girme imkanı da katılımcılara sağlanıyor.

Festivalin medya sponsorlarından birisi olan İtalyan RaiMovie kanalı, festival boyunca “100 Silver Bullets” adında bir TV programı yayınlayacak bu programı İtalyan korku sinemasının duayeni Dario Argento sunacak.

İtalyan korku sinemasının en önemli isimlerinin yanı sıra, uluslararası korku sinemasının tanıdık isimleri de festivalde yer alacak.

Festival ile ilgili gelişmeleri www.iyikotufilm.com ve www.italianhorrorfest.com adreslerinden takip edebilirsiniz.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni