iyiköfüfilm

12
Haz
2013

Cannibal Campout (1988)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

CannibalCampout

Cannibal Campout mikro bütçeyle çekilmiş, B-Korku filmi fanları arasında kült mertebesine ulaşmış bir video dönemi filmi. Oldukça az bütçeyle çekilen filmde kötü oyunculuk, fena sayılmayacak derecede gore sahneler, çıplaklık ve küfür mevcut.

Yönetmenliğini Jon McBride ve Tom Fisher’ın yaptığı film 1987-1988 yılları arasında 6 aylık bir sürede çekilmiş. VHS bir video kamerayla çekilen filmdeki oyuncular da Jon McBride ve Tom Fisher’in arkadaş çevresinden oluşmakta. New York ve Connecticut civarında hafta sonu gezilerinde çekilmiş olan film 80’lerin sonundaki lokal film yapımcılarının filmi keşfetmesiyle Cannibal Campout efsanesi de doğmuş oldu.

Filmin konusu kısaca şöyle; üniversiteden dört arkadaş kamp yapmak için ormana gider. Bu sırada bir grup redneck’in saldırısına uğrarlar ve kan banyosu başlar. Filmin Friday the 13th, Texas Chainsaw Massacre ve The Evil Dead filminden esintiler taşıdığını da söylemek mümkün.

Filmi bir korku filmi sever gözüyle seyrettiğinizde, gore sahneler ve bolca kan sizi eminim tatmin edecektir. Ayrıca teknik açıdan izlediğinizde ise Jon McBride’a hayran olmamak elde değil. Hem filmi yönetip, hem oynamak, finanse etmek, müziklerini söylemek ve kurgulamak büyük başarı. Oyuncular profesyonel olmadığı için, oyunculukların kötü olması çok doğal. Ayrıca bunu hiçbir ücret almadan yaptıklarını da hatırlatmak isterim.

Filmde çok değişik açılardan yapılan çekimler dikkati çekiyor. Bu özellik diğer düşük bütçeli indie slasher filmlerinde rastlamadığımız türden. Cannibal filmlerini seven ve alışıldık İtalyan tarzının dışında Amerikan bir yapım izlemeyi tercih edecek izleyici için kaçırılmayacak bir film. Amerikan işi yamyam filmlerini çok iyi biçimde temsil eden Cannibal Campout, oyunculuklara takılmadan izlenecek bir film.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

cannibalcampout1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni