iyiköfüfilm

30
Mar
2014

Eaten Alive! (1980)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

eatenalive-posterEaten Alive yada orijinal İtalyan ismiyle Mangiati Vivi, kült haline gelmiş Ruggero Deodato’nun Cannibal Holocaust’u ve Umberto Lenzi’nin Cannibal Ferox filmlerinin ardından gelen oldukça başarılı bir film.

Filmin yönetmeni Umberto Lenzi. Onun için çok fazla söze gerek yok. Filmin başrollerinde ise Robert Kerman, Janet Agren ve Me Me Lai yer alıyor. İkincil rollerde ise Ivan Rassimov, Mel Ferrer ve Franco Fantasia var. Amerikalı aktör Robert Kerman, Cannibal Holocaust filmindeki Dr. Harold Monroe rolüyle tanınan bir oyuncu. Sırp asıllı İtakyan aktör Ivan Rassimov ise Mario Bava, Sergio Martini, Umberto Lenzi ve Ruggero Deodato’nun birçok filminde boy göstermiş, istismar filmlerinin tanıdık yüzlerinden biri.

Her ne kadar yukarıda saydığım iki filmden daha az popüler olsa da özellikle istismar film koleksiyoncuları için çok önemli bir parça. İster istemez bir karşılaştırmaya girecek olursak eğer, Cannibal Ferox daha fazla kişiye ulaşsa da hikaye açısından Eaten Alive’ın daha ilgi çekici olduğunu söylemek gerek.

Yeni Gine’nin ormanlarında yaşayan ve korku salan yamyamların lideri Jonas (Ivan Rassimov), Amerikalı ve oldukça varlıklı bir kızı esir tutmaktadır. Kız kardeşini bulmak için ablası da onun peşinden gider. İşte bundan sonra herkesin izlemeye dayanamayacağı türden insanlık dışı zulümler, işkenceler, tecavüz, hadım etme, hayvan istismarı, bolca kanlı sahne ve çıplaklık ekrana yansır. Sağlam bir mideye sahip olmanız gerektiği konusunda baştan uyarımızı yapalım.

Eaten Alive, kesinlikle sıradışı bir film. Bunun yanısıra göz alıcı mekanlar, vahşi yaşama dair görüntüler ve tabi ki müzik çok başarılı. Tek başına sadece müziği için bile izlemeye değer. Büyüleyici melodilerle ormanda çıkılan macera dolu yolculuk birbiriyle çok iyi bütünleşmiş.

Yamyam filmlerini sevenlerin ilk olarak aklına Cannibal Holocaust yada Cannibal Ferox gibi hemen gelmese de, Eaten Alive izlediğiniz her saniyesinde sizi sıkmadan ilerleyen, vahşet sahnelerini izlemeye belki cesaretinizin olamayacağı, türün tüm özelliklerini ve olmazsa olmazlarını içinde barındıran, kesinlikle başarılı bir film. Tek dezavantajı her daim Cannibal Holocaust ile karşılaştırılmak olan Eaten Alive, türün sevenlarini hayal kırıklığına uğratmayacak bir film.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Eaten Alive!1980


Eaten Alive ! – Trailer- Umberto Lenzi paylaşan: gregwallace

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni