iyiköfüfilm

Sky_Ferreira_in_The_Green_Inferno

Eli Roth bu kez korku sinemasının unutulmaya yüz tutmuş bir alt türünü, Cannibal filmlerini referans alarak yeni bir projeye imza atıyor: The Green Inferno.

Genelde İtalyan korku sinemasında gördüğümüz Jungle Cannibal filmlerini Amerikalı bir yönetmen olan Eli Roth’un dokunuşlarıyla izleyeceğiz. Amerikan sinemasında Cannibalizmi genelde Texas Chainsaw Massacre filminde gördüğümüz mutant yamyamlar şeklinde izleriz.

Jonathan Henleigh’in video piyasası için yaptığı 2007 yapımı Welcome to the Jungle filmi Jungle Cannibal türünün son örneklerinden birisi, aslında vasatı aşamayan bir Cannibal Holocaust kopyası da diyebiliriz.

Roth’un yeni filmi The Green Inferno çoğu eleştirmen tarafından şimdiden Cannibal Holocaust II olarak da adlandırılıyor. Film hakkında şuan çok fazla bir şey bilinmemesine rağmen biliyoruz ki Roth filmin çekimleri için Amazonların derinliklerinde filmle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Şunu biliyoruz ki Ruggero Deodato da bilinen en iyi işi olan Cannibal Holocaust için Amazon’un derinliklerini mekan olarak seçmişti.

Roth film için şöyle diyor:

“ Daha önce hiç kimsenin film çekmek için gitmediği kadar Amazon’un derinliklerine ilerledik. Nehrin kenarında ilerleyip elektriğin, suyun olmadığı ve daha önce hiç televizyon ya da film izlememiş insanların yaşadığı bir köye gittik. Orada yaşayan insanlara kavramsal olarak filmin ne demek olduğunu anlattık. Yanımızda bir televizyon ve jeneratör götürmüştük ve oradakilere Cannibal Holocaust’u izlettik. Bunu şuana kadar gördükleri en komik şey olduğunu söylediler. Bizi kabul edip etmeyeceklerini bilmiyorduk fakat şükürler olsun ki bizleri kabul ettiler. Herhangi bir tehlikeyle de karşılaşmadık. Tek tehlike tarantulalar ve yılanlardı. Çekimler inanılmazdı ve şuanda montaj aşamasında.

Oradayken şunu düşündüm; Deodato’nun filmini komik bulmalarının iki sebebi olabilirdi. İlki, tamamen gerçek olduğu için, diğeri ise Deodato’nun bize anlattığı şeyler aslında tamamen bir efsanenin ürünüydü.”

Bunun haricinde Roth kendi filminin Cannibal Holocaust’tan oldukça farklı olacağını söylüyor. Cannibal Holocaust’un kendisinin en sevdiği filmlerden biri olduğunu söylemesine rağmen yapmak istediğinin Werner Herzog tarzı (The New World, The Mission, Aguirre: The Wrath of God) bir film olduğunu belirtiyor. Buradan da anlıyoruz ki film insan, insan doğası arasındaki mücadele ve cannibalizm arasında geçiyor.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni