iyiköfüfilm

9
Eki
2013

The Abomination (1986)

B-Film Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

abomination_1986_poster80’li yıllarda yaşanan VHS patlamasının kimisine göre en iyi kimisine göre de en kötü yanlarından birisi video formatında çekilmiş film sayısının artmasıdır. Bağımsız film yapımcıları sahip oldukları VHS kameralar ile film stüdyolarına büyük paralar ödemek yerine bu yolu seçmiştir. Her ne kadar senaryo ve yönetmenlik açısından içler acısı olsalar da bir cazibelerinin olmadığını söylemek de haksızlık olur.

Filmin açılış sahnesi şahit olacağınız bütün şiddet sahnelerini göstererek başlıyor. Yaklaşık 4 dakika sonra annesiyle büyük problemler yaşayan Cody Lee’nin dünyasına giriş yapıyoruz. Cody Lee’nin annesi doktorun akciğerinde tümör olduğunu söylemesine rağmen, umudunu kaybetmemiştir. Kadın Tv’de vaaz veren programlara takıntılı derecede bağlıdır ve bu sayede iyileşeceğini düşünür. Şiddetli bir öksürüğün ardından tümörü atar. Cody eve gelip yatağına yattığında ise tümör canlanır ve Cody’nin ağzından içeri girer. Kendisini garip hissetmeye başlayan Cody, tümörün aslında insanları yiyip bitiren bir canavar olduğunu keşfeder. Bu canavar çoğalmaya başladıkça onu beslemesi gerekecektir.

Bağımsız yapımların en başarılı yanlarından birisi de şüphesiz orijinal hikayeleri. The Abomination içinde bolca Hristiyanlık temasını barındıran bir film. Ayrıca yaratılan canavar, çoğu filmde göremeyeceğiniz türden.

Filmin yönetmeni aynı zamanda yapımcısı da olan Bret McCormick, kariyerinde çoğunlukla korku filmlerine yer vermiş bir isim. Filmin başrollerinde ise yönetmen McCormick’in başka birkaç filminde de daha kamera karşısına geçen Cody rolüyle Scott Davis, Jude Johnson ve Blue Thompson yer alıyor.

Gore sahnelerin başarılı olduğunu söylemek mümkün, fakat yukarıda da bahsettiğim gibi filmin açılış sahnesinde neredeyse hepsini göstererek heyecanı bir nebze azaltıyor. Ultra düşük bütçesiyle The Abomination, içerdiği Hristiyanlık teması, etobur canavar tümör, kanlı cinayet sahneleri ve farklı hikayesi ile enteresan bir film. 80’lerin trash filmlerini sevenlerin izleme listelerinde yer verebilecekleri The Abomination, gerek hikayesi gerekse içerdiği gore sahneler ile türün sevenlerini tatmin edebilecek bir film.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

abomination2

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni