iyiköfüfilm

19
Eyl
2011

En İyi 10 Doggy Style Sahnesi

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı. 4 Yorum Var

Big Bad Mama (1974)

Düşük bütçeli filmlerin büyük ustası Roger Corman’ın prodüktörlüğünü üstlendiği ve Steve Carver tarafından yönetilen kült “trash” klasiklerinden biri Big Bad Mama. Drive-In sinemalar için çekilen film, türünün tüm klişeleri olan şiddet ve çıplaklığı sonuna kadar kullanıyor. Amerika’nın buhran dönemindeki sıkıntıları ve bu sıkıntıları kolay yoldan büyük bir soygun yaparak atlatmaya çalışan Wilma (Angie Dickinson) ve arkadaşlarının hikayesini anlatan filmde Angie Dickinson’ın müthiş güzelliği ve listemize de adını veren sevişme sahnesiyle sıralamamızda boy göstermeyi sonuna kadar hak ediyor.

Skyscraper (1997)

Skyscraper, Die Hard (1988) ve Barb Wire (1996) filmlerinin harmanlandığı, dönemin video piyasası için yapılmış olan düşük bütçeli bir aksiyon filmi. Filmin yıldızı geçtiğimiz senelerde aramızdan zamansız olarak ayrılan Anna Nicole Smith. Film ülkemizde de Gökdelende Dehşet ismiyle defalarca TV’de gösterildi. Bir grup teröristin bir gökdelene yaptığı baskını konu alan filmde Anna Nicole Smith’i teröristlere karşı verdiği mücadele ile izliyoruz. Mücadelesindeki en büyük silahı ise kusursuz vücudu.

Susan’s Plan (1998)

Kocasını öldürüp onun hayat sigortasından yüklü miktarda para almanın planlarını yapan bir kadının hikayesini anlatan Susan’s Plan tipik bir kara komedi filmi. Lara Flynn Boyle’un ateşli sevişme sahnesiyle hareketlendirdiği film listemizdeki yerini alıyor.

3-Way (2004)

3-Way nereden bakarsam bakayım elde tutulmayacak bir film. Film-Noir kalıplarını zorlayan filmde benim için Hollywood’un en güzel sarışınlarından biri olan Ali Larter’ın olması filmi belki de izlenebilir kılan tek şey. Muhteşem doggy sahnesiyle de listemizde ve hafızalarda uzun süre yer edecek 3-Way.

Fire on the Amazon (1993)

Yönetmenliğini Luis Llosa’nın yaptığı filmin prodüktörlüğü Roger Corman’a ait. Filmde benim için Hollywood’un en antipatik kadınlarından biri olan Sandra Bullock yer alıyor. S. Bullock’u antipatik bulmam listemizde yer vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Çünkü kendisi en iyi doggy performanslarından birini sergilemiş.

Scarlet Diva (2000)

Asia Argento, ünlü İtalyan korku efsanesi Dario Argento’nun, filmlerinden sonra bize bahşettiği en güzel şeylerden biri. Scarlet Diva filminde Asia Argento hem yönetmenlik hem de oyunculuk yeteneğini konuşturmuş. Yönetmenliği için çok fazla bir şey söyleyemesem de oyunculuk performansıyla geçer bir not alıyor. Ateşli sevişme sahnesiyle de listemize iyi bir giriş yapıyor.

Incendiary (2008)

Bir terör saldırısında kocasını ve çocuğunu kaybeden bir kadının hikayesinin anlatıldığı film sıkıcı olmaktan öteye gidemiyor. Michelle Williams’ın varlığı ve kanepe üzerindeki doggy sahnesi dışında ele avuca gelmeyen film bu sahne yüzünden eminim Google’ın en çok arananlarından biri olmuştur.


Adrift in Manhattan (2007)

İyi oyunculuk, iyi bir sinematografi… Adrift in Manhattan ünlü doggy sahnesi dışında da listenin elle tutulur filmlerinden biri. Birbirine geçmiş üç hikayeyi anlatan filmde Heather Graham otuzlu yaşlarının sonlarında olmasına rağmen muhteşem vücudu ve tutkulu sevişme sahnesiyle listenin tepe başlarından biri olmayı başarıyor.

Before the Devil Knows You’re Dead (2007)

Ne olursa olsun bir film ateşli bir sevişme sahnesiyle ve özellikle de bir doggy sahnesiyle açılıyorsa o film benim için iyi bir filmdir önermesini çürüten bir yapım Before the Devil Knows You’re Dead. Film sıkıcılığına rağmen Marisa Tomei’nin yıllara meydan okuyan güzelliği ve uzun süre akıllardan çıkmayan doggy sahnesiyle listemizde zirveye en yakın film.

Monster’s Ball (2001)

Monster’s Ball video paylaşım sitelerinin en çok aranan ve izlenen sahnelerinden birine sahip. Vahşi sevişme sahnesiyle güzel oyuncu Halle Berry ise bu en çok tıklananlardan biri olan sahnenin başrolünde. Monster’s Ball filminde özellikle bu sevişme sahnesiyle dikkatleri üzerine çeken yıldız bu filmle birlikte Oscar’a uzanan bir zirve tırmanışı sergiliyor.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • m.volkangenc
  19 Eyl 2011 12:16

  supermis liste

 • Yasin Karakaya
  26 Eyl 2011 21:44

  Enteresan bir liste Tolga 🙂 Listeye Temel İçgüdü filminde ki Michael Douglas & Jeanne Tripplehorn sahnesini de ekleyebiliriz..

 • emrkse
  29 Eyl 2011 02:40

  iffet filminden müjde ar’ın sahnesi de eklenebilir bu listeye 😀

 • Tuzlalı Tayfun Çetiner
  29 Şub 2012 21:40

  Özellikle Heather Graham ‘ın rol aldığı Adrift in Manhattan harika bir film seyretmeyen varsa bu harikulade ve oyunculuğunun zirvesinde cesur sahnelere hayat veren filmi mutlaka seyredin cesur sahneleriyle izlemeye değer…

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni