iyiköfüfilm

7
Tem
2013

Dead Sushi (2012)

İstismar Filmleri Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 2 Yorum Var

affiche-dead-sushi-2012Dead Sushi, isminden de anlaşılacağı üzere bir Japon filmi. Noboru Iguchi’nin yönetmenliğini yaptığı, komedi ve korkunun iç içe geçtiği film oldukça eğlenceli. Filmin başrollerinde ise Rina Takeda, Shigeru Matsuzaki, Kentaro Shimazu ve Asami Sugiura yer alıyor. Yönetmen Iguchi, korku ve gore içerikli filmlerinin yanı sıra adult işlere de imza atmış bir isim. 2008 yapımı aksiyon ve gore filmi The Machine Girl ise türün sevenleri tarafından kült sayılabilecek bir film.

Yönetmen Iguchi, 2010 yapımı film Piranha 3D’nin Japonya’da yakaladığı büyük başarının ve 1978 yapımı Attack of the Killer Tomatoes’daki insanlara saldıran yiyecekler fikrinin etkisiyle, Dead Sushi filmini yapmaya karar verir.

Filmde bol aksiyonlu sahneler mevcut, zaten başrolde yer alan ve Keiko karakterini canlandıran Rina Takeda da gerçek hayatta kara kuşak bir karateci. Dead Sushi bir serum enjekte edildikten sonra insanlara saldıran aç canavarlara dönüşen, sushilerin yer aldığı bir film. Korkuyu ciddiye alan bir film beklemek hayal kırıklığı olur ama absürd ve eğlenceli bir film ihtiyacında olanları fazlasıyla tatmin edecek türden.

Filmde bir sushi şefinin kızı olan Keiko ile bir sushi arasındaki romantizmi de izliyoruz. Ciddiye almamanız gerektiğini söylemiştim! Keiko, babasının zorlayıcı sushi ve dövüş derslerinden kaçar. Evi terk eder ve evli bir çiftin işlettiği bir yerde işe girer. Bir grup bu handa konaklamaya gelirler ve yanlarında taşıdıkları o çok gizli serum, insanları artık bir yeme dönüştürecektedir. Oldukça düşük bir bütçeyle çekilen film, yönetmenin bir önceki eğlenceden uzak grotesk filmlerinden çok farklı. Uçan sushiler, insan yiyen kalamarlar, pirinç zombiler ve bir dolu yaratık ile oldukça da garip bir film.

Dead Sushi, garipliklerle dolu, baştan sona izleyiciyi sıkmadan ilerleyen, keyifli bir film. Her ne kadar tür olarak korku/komedi olarak geçse de eğlencenin ağır bastığını söylemek gerek. Daha önce de değindiğimiz gibi ödüllük performanslar beklemeden, çok ciddiye almadan izlenecek, başarılı bir düşük bütçeli film. 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Dead_Sushi-vert

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • eylem
  11 Tem 2013 21:06

  fragmanına bile çok güldüm film nasıl artık bilemiyorum: )

 • Tugba
  16 Eki 2013 19:07

  Ölü olması mı daha korkutucu, çiğ olması mı, bilemedim.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni