iyiköfüfilm

30
Ara
2013

Türkiye’de Korku Sineması Belgeseli

Duyuru - Etkinlik kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Kaya-Özkaracalar-Erkan-Büker

Kaya Özkaracalar’ın perspektifinden Türkiye’de korku sinemasını anlatan belgesel Erkan Büker yönetmenliğinde çekiliyor.

İlk çekimi mart ayında yapılan Türkiye’de Korku Sineması belgeseli, Kaya Özkaracalar’ın moderatörlüğünde gerçekleşiyor. Belgesel, korku türünün Türkiye sinemasındaki gelişimini süreçler içinde, yönetmen, yapımcı, oyuncu ve senarist yaratıcılarıyla yapılan röportajlarla ortaya koyacak. Yerli korku filmlerinin ilk örnekleri, 90 sonrası öne çıkan İslami motifleri önde olan korku filmleri ve yerel korku öğelerini kullanmadan türe hizmet eden filmler olmak üzere üç ana bölümden oluşacak belgeselde engin bilgisiyle Giovanni Scognamillo da yer alacak.

Türkiye’de korku sineması ne düzeydedir, nasıl ortaya çıkmış ve son yıllarda neden yeniden rağbet görmeye başlamıştır, bu türde film yapmak isteyenler ne gibi sorunlarla karşılaşmıştır, yönetmenlerin kendi filmlerinde hangi korku öğelerini neden seçtikleri gibi sorular, belgeselin yanıtlamaya girişeceği sorulardan birkaçı. Şimdiye dek Doğu Yücel, Taylan Biraderler, Osman Evre Tolga, Tan Tolga Demirci, Hasan Karacadağ Biray Dalkıran ve Tolga Demirtaş ile görüşmelerin tamamlanmış olduğu belgeseli, Erkan Büker yönetiyor. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Tv bölümü öğrencileri ise çekim ekibini oluşturuyor.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

resim1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni