iyiköfüfilm

theyre-playing-with-fire80ler deyince aklıma gelen ilk filmlerden biriside They’re Playing with Fire (1984) filmidir. Ülkemizde video piyasasında “Ateşle Oynama” adıyla gösterilen filmin başrollerinde 80lerin b-film kraliçelerinden Sybil Danning’in oynaması da filmi benim için özel kılan sebeplerden bir tanesidir. O dönemde filmden ziyade afişi beni çok etkilemişti. Filmin bir diğer şanslı başrol oyuncusu Eric Brown. Neden mi şanslı? 17 yaşında Sylvia Kristel’le erotik bir komedide oynadıktan üç yıl sonra yine bir erotik bomba Sybil Danning’le başrolü paylaşmak en büyük şans bence.

Sybil Danning 80lerin en gözde erotik yıldızlarından genelde b filmlerde boy gösteren oyuncu, Malibu Express, Battle Beyond the Stars, Reform School Girls, Chained Heat gibi filmlerdeki başarısıyla dönemin kült oyuncuları arasında yerini almıştır. Günümüzde de Jump!, Grindhouse, ve Rob Zombie’nin Halloween gibi filmlerinde beyaz perdede tekrar boy göstermekte.

Filmin konusu kısaca şöyle; Diane Stevens (Sybil Danning) üniversitede çalışan bir profesördür. Kocası Eric ise zengin bir aileden gelmektedir. Eric ve Diane, Eric’in ailesinin mirasına erkenden konmak için Diane’in okuldan öğrencisi Jay Richard’ı kullanırlar. Jay saf bir tiptir ve Diane tarafından baştan çıkarılır.

Filmin konusu oldukça basit olmasına karşın o dönemlerde en çok kiralanan videolardan birisiydi. (Filmi izlemek için uzunca bir süre sıra beklemiştim.) Yine bunda filmin afişinin de erkekler için oldukça davetkar olduğunu belirtmekte fayda var.

Filmle ilgili internette yaptığım araştırmalardan çok fazla bir bilgi edinememekle birlikte Amerikalıların bu tip filmler için “Cheesy Slasher” terimini kullandığını gördüm. Filmin yönetmeninden de kısaca bahsedecek olursak, yönetmen koltuğunda Howard Avedis’in oturduğunu görüyoruz. Yönetmeni 80lerin popüler video filmleri Kidnapped (1986) ve Mortuary (1983)’den hatırlıyoruz. Bunu dışında yönetmenin çok kayda değer filminin de olmadığını belirtelim.

80’lerin ucuz filmlerinden hoşlanıyor ve hala bir Sybil Danning filmi görmedim diyorsanız mutlaka izleyin derim.

theyre-playing-with-fire-1

theyre-playing-with-fire-2

theyre-playing-with-fire-3

Link: They're Playing with Fire

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • quattromosche
  4 May 2009 13:51

  Bu afişi ben de hatırlıyorum. Fakat, biraz garip gelecek, Sybil Danning’in varlığı, sahip olduğu erotizm bana çocukken hep ürkütücü gelmiştir. Şimdi anılarım depreşti. Geçmişin hayaletleri insanın peşini bırakmıyor. Filme yıllar sonra dönmek belki bir tedavi olabilir. 🙂

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni