iyiköfüfilm

8
Haz
2012

The Pom Pom Girls (1976)

B-Film kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

The Pom Pom Girls ya da bilinen diğer adıyla Palisades High, senaryosu Joseph Ruben ve Robert J. Rosenthal’in bir hikayesinden sinemaya uyarlanmış bir film. 1976 yapımı filmin yönetmen koltuğunda filmin aynı zamanda senaristliğini ve yapımcılığını da yapan Joseph Ruben oturuyor. Los Angeles’ın biraz dışında yer alan bir lisede (Chaminade High School) geçen filmin başrollerinde ise Robert Carradine, Michael Mullins, Lisa Reeves ve Jennifer Ashley yer alıyor. Başrollerde yer alan Carradine, TV dünyasına ilk olarak Bonanza dizisi ile adım atmış

Filmin yönetmeni Joseph Ruben aynı zamanda bir yapımcı ve senarist. Amerikalı yönetmeni bir klasik haline gelmiş 1987 yapımı The Stepfather filminin yönetmeni olarak hatırlamak mümkün. Kariyerinin ilk yıllarında genellikle B filmler yapan yönetmen, Julia Roberts’ın başrolünde yer aldığı Sleeping with the Enemy, Macaulay Culkin ve Elijah Wood’un başrollerinde olduğu The Good Son gibi ana akım işlere de imza atmış.

Bir gençlik filmi olan The Pom Pom Girls’in konusu ise şöyle; Rosedale Lisesi futbol takımının oyuncusu amigo kızlardan birine aşıktır. Fakat kızın bir erkek arkadaşı vardır. Takımın bir diğer oyuncusu da iki amigo kız arasında hala kararsızdır… Bu arada Hardin Lisesi ile yapacakları Büyük oyun yaklaşmaktadır.

The Pom Pom Girls, tür olarak teen sexploitation kategorisine girebilecek bir film. Dönemin lise gençliğinin maceralarının anlatıldığı filmde, zaman zaman çıplaklık görmek de mümkün. Güzel kızların boy gösterdiği filmde, 70’li yılların müzikleri filmin atmosferine ayrı bir hava katmış. Filmle ilgili bir ayrıntı da araba severler için. Dönemin şimdi klasikleşmiş arabalarını bol bol görebildiğimiz filmde, özellikle Carradine’in canlandırdığı Johnnie’nin sahip olduğu 55 model Chevy göz alıcı.

The Pom Pom Girls izlemesi keyifli, eğlenceli bir film. Komedi, aksiyon, bol parti, seks, güzel kızlar ve futbolun bir arada olduğu film dönemin gençliğini ve hayatlarını bizlere sunarken keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak.    

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni