iyiköfüfilm

1
Oca
2014

The Night of the Living Babes (1987)

B-Film kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

night-of-the-living-babesThe Night of the Living Babes, nadir bulunan düşük bütçeli 60 dakikalık bir korku-komedi filmi. Bu fantastik video yolculuğunda, yönetmen Gregory Dark referans noktasını 50’li yılların düşük bütçeli B-Filmlerinden, John Wates’tan ve fazlasıyla da Rocky Horror Picture Show dan oluşturmuş. Şunu da önceden belirteyim ki film Night of the Living Dead filminin parodisi değil.

Film, tipik bir 80’ler T&A filmi. Tuhaf vatkalı elbiseler, yüksek bel bikiniler, permalı saçlar, leopar desenli taytlar ve daha bir çok şey. Filmin genel havası oldukça eğlenceli fakat uzun diyalogların olduğu bazı bölümler gerçekten can sıkıcı. Ayrıca filmin bir sonu olmadığını da belirtmek gerekli. Ne olduğunu anlamadan birden karşınızda renkli jenerik yazılarını görüveriyorsunuz.

Filmin yönetmeni Gregory Dark, fakat video kaset kapağında yönetmen takma isim olarak Jon Valentine adını kullanmış. 80’li yıllarda yetişkin film sektörü için hardcore ve softcore filmler de çeken yönetmen, Alexander Hippolyte ve Gregory Brown takma isimleriyle de bilinmekte. Bunun yanısıra müzik kanallarında izlediğimiz Xzibit, Linkin Park, Sublime Britney Spears vs. gibi bir çok popüler şarkıcı ve grubun videolarının da yönetmeni Gregory Dark.

Filmin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse Chuck ve Buck evli birer iyi arkadaştır. Chuck mutsuz bir evlilik yaşamakta ve karısını aldatmaktadır. Buck ise mutlu bir evliliğe sahip sadık bir eştir. Bir gün Mondo Zombie’nin malikanesinde düzenlenen bir partiye giderler. Kahramanlarımızı bikinli güzel kadınlar karşılar ve içerde Madam Mondo ile tanışırlar. Madam Mondo Chuck ve Buck’ı Mondo Zombie kızlarla tanıştırır. Muhteşem bir gece yaşayacaklarını düşünen ikili ilerleyen dakikalarda kendilerini farklı olayların içinde bulurlar.

Oyuncu kadrosunun büyük bir bölümünün ilk oyunculuk deneyimlerini yaşadakıları filmde dikkat çeken isimler ise Michelle Bauer (Sue), Andy Nichols (Chuck), Louie Bonanno (Buck) ve Connie Woods. The Nihght of the Living Babes çok dikkat çeken bir film olmamasına karşın VHS koleksiyonerleri arasında nadir bulunan bir video filmi.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

night-of-the-living-babes2

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni