iyiköfüfilm

18
Mar
2010

The Horror of Party Beach (1964)

B-Film Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 2 Yorum Var

The Horror of Party Beach yönetmenliğini Del Tenney’nin yaptığı, 1964 yapımı siyah-beyaz bir korku filmi. Amerika’nın Doğu kıyılarında bulunan küçük bir sahil kasabasında, radyoaktif kirliliğin denize akması sonucu mutasyona uğramış canavarlar türer. Ortaya çıkan bu canavarlar, genellikle tüm korku filmlerinde olduğu gibi, genç kadınları kendine kurban seçer. Hank Green (John Scott) ve kız arkadaşı (Marilyn Clark) iyi vakit geçirmek ve müzik grubu The Del-Aires’i dinlemek için sahil kenarına giderler. Bir süre sonra Hank ve kız arkadaşı tartışırlar ve tartışma Hank’in bir motosiklet çetesiyle kavga etmesine sebep olur. Tartışmanın ardından kız arkadaşı eğlenceye devam etmek istediğini ve partiye katılmak istediğini belirtip sahile doğru gider. Giderken canavarlar tarafından öldürülür. Bilim adamı olan Dr.Gavin, kızı Elaine ve Hank radyoaktif kirlilik sonucu türeyen bu canavarları ortadan kaldırmaya çalışırlar ve en sonunda sahilde her şey normale döner.

Film New Jersey’li rock grubu The Del-Aires’in müziğiyle açılışta sanki bir müzikal havasında başlıyor. Oyunculuklar hakkında bir şey söylemek imkansız, çünkü oyuncular film boyunca sadece kendilerine verilen texti okuyup, yapmaları gereken hareketleri yapıyorlar o kadar. Yani oyunculuk namına hiçbir şey yok filmde. Film için çok kötü demek yanlış olmaz, ama en kötüsü mü, bu biraz haksızlık olabilir, en azından eğlenceli. Korku filmi olmasına rağmen, filmin belki de en korkunç sahneleri dar taytlı eşcinsel erkeklerle garip saçlı kadınların yaptıkları danslar. Hiç şüphe yok ki filmde en az korkutucu şey canavarlar. Hatta filmin bazı karelerinde canavar kostümünün altından oyuncuların yüzlerini, ayaklarındaki ayakkabıları bile seçebiliyorsunuz.

The Horror of Party Beach, B film tanımlamasını sonuna kadar hak eden bir film. Düşük bütçesi her sahnesinde kendisini hissettiriyor. Film yaklaşık $50.000’la çekilmiş. Yönetmen Del Tenney’nin en bilinir filmlerinden birisi. Bazı filmlerinde tanıdık oyuncuları gördüğümüz Tenney’nin bu filminde castın tamamı tanınmamış oyunculardan oluşuyor. Filmin başrolünde, Hank Green karakterini canlandıran John Scott yer alıyor. Elaine Gavin rolünde karşımıza çıkan Alice Lyon ise yönetmenin eşinin kolejden oda arkadaşı. Ayrıca yönetmen Del Tenney’yi filmde benzin istasyonu çalışanı olarak kısa bir rolde izliyoruz.

Film “so bad, that it’s good” yani “o kadar kötü ki, iyi” önermesini hak ediyor. 50’li, 60’lı yılların canavar temalı B filmlerinden hoşlanıyorsanız, hatta buna müzikali, 60’lı yılların rock’n roll müziğini de ekleyebiliriz, bu film tam size göre. The Del-Aires grubunu ve müziklerini keşfetmek de benim için ayrıca bir mutluluk olmuştu ve filmi bir kez daha sevdim. Filmin bana göre bir başka avantajı da çok uzun olmaması ve bir B film için en büyük avantajlardan birisi bu. Çünkü uzun bir B filmi izlemek bazen çok zor olabiliyor.

Link: The Horror of Party Beach (1964) iyikotufilm.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • can evrenol
  19 Mar 2010 17:29

  yine bi bomba bulmuşsun Tolga!

 • Yasin Karakaya
  20 Mar 2010 15:22

  Hımm..’Film “so bad, that it’s good” yani “o kadar kötü ki, iyi” önermesini hak ediyor. 50’li, 60’lı yılların canavar temalı B filmlerinden hoşlanıyorsanız, hatta buna müzikali, 60’lı yılların rock’n roll müziğini de ekleyebiliriz, bu film tam BANA göre’ 🙂

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni