iyiköfüfilm

10
Haz
2012

The Burning Moon (1997)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Yönetmenliği ve senaristliğinin yanı sıra özel efekt konusundaki ustalığıyla bilinen Olaf Ittenbach oldukça sıra dışı bir işe imza atmış bu filmle. Hard core gore olarak nitelendirilebilecek bir film olan The Burning Moon’da 6 yaşındaki kız kardeşine uykudan önce hikayeler anlatan uyuşturucu bağımlısı genç başrolde. Kız kardeşine anlattığı iki korkunç hikayenin canlandırıldığı filmde ilk hikayede tanıştığı adamın aslında bir akıl hastanesi kaçkını olduğunu bilmeden onunla sevgili olan genç kızı kurban olarak izliyoruz. Haberlerden yanındaki kişinin kim olduğunu öğrenen genç kız her ne kadar adamdan kaçmaya çalışsa da bunu başaramaz. İkinci hikaye ise ruhlarını temizlemek adına kadın kurbanlarına tecavüz eden ve onları öldüren bir seri katil olan rahip etrafında geçiyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Andrea Arbter, Ellen Fischer ve Ronald Fuhrmann’ın yanı sıra yönetmen Olaf Ittenbach da yer alıyor. Olaf Ittenbach kardeşine hikayeleri anlatan junkie abi rolünde. Gore unsurların en üst seviyede olduğu The Burning Moon, kendi ülkesi Almanya’da yaklaşık 20 yıl boyunca yasaklanmış bir film. Alman gore sineması denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Olaf Ittenbach’ın bu türe ait ilk filmlerinden birisi The Burning Moon. Aynı zamanda çok başarılı bir özel efekt ustası olan Ittenbach, bu düşük bütçeli filmde de yeteneğini konuşturmuş. Yönetmen 1989 yılında ilk filmi Black Past ile kariyerine başlangıç yapmış. 2005 yılındaki büyük bütçeli korku aksiyon filmi BloodRayne filminin de özel efektlerine imza atmış.   

Yukarıda da belirttiğim gibi iki hikayenin anlatıldığı filmde ilk hikayenin ismi “Julia’s Love”, ikincisi ise “The Purity”. İki hikaye de başlangıçtan sonuna kadar bolca kanlı sahneye sahip. Fakat ikinci hikayenin ilkine nazaran daha orijinal ve daha kanlı olduğunu belirtmek gerekir. Olaf Ittenbach’ın çoğu filminde olduğu bu filmi de düşük bütçeli. Fakat yönetmen bütçenin kısıtlı olmasına rağmen göstermek istediklerini izleyiciye çok etkileyici bir biçimde yansıtmayı başarmış.

The Burning Moon, kesinlikle ana akım sinemaseverler tarafından sevilmeyecek, fakat bol kan, vahşet görüntüleriyle dolu hard core gore sevenler için kaçırılmayacak bir film. Özellikle bazı sahneleriyle vahşetin doruklarda olduğu film türünün en iyi örneklerinden birisi olarak gösterilebilir. Gerçek bir korku fanının es geçmemesi gereken bir film The Burning Moon. 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni