iyiköfüfilm

19
Mar
2012

Tawny Amber Young Röportajı

Röportaj kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Tolga Demirtaş: Merhaba Tawny, bize biraz kendinden ve kariyerinden bahsedebilir misin?

Tawny Amber Young: Aslında ben ortalama bir kızım. Video oyunları oynamayı, bira içmeyi ve bütün zararlı yiyecekleri yemeyi seven bir televizyon delisiyim. Ayrıca kanlı, korkunç korku filmlerine bayılırım. Genellikle benimle sinemadayken filmden korkmuş olanlar erkekler oluyor!!! Ayrıca size inanılmaz bir Lemon Drop Martini hazırlayabilecek müthiş bir barmenim!!

Şu sıralar kariyerim bir avuç dolusu korku/thriller indie filmi yüzünden oldukça yoğun! Kesinlikle bu tarzı seviyorum. Bir sonraki adımda Bilim-Kurgu yapmak istiyorum. Görüşmeler şuan devam ediyor. Birçok insan beni reality tv ve playboy’dan hatırlar. Şimdiye kadar şaşırtıcı bir hayat yaşadım ve her yeni gün için sabırsızlanıyorum. Yarın kimi oynuyor olacağımı kim bilir !

Tolga Demirtaş: Modellik kariyerine nasıl başladın ve modellikten oyunculuğa nasıl geçtin?

Tawny Amber Young: 13 yaşımdayken gazeteyi aldım ve bir model ajansını aradım. Annem şok oldu. Oyunculuğa geçiş ise zor değildi. Lisede amatör olarak oyunculuk dersleri aldım ve bazı tiyatro kulüplerinde bulundum. Geçişin bu kadar uzun sürmesinin tek sebebi buna nasıl gireceğimi bilmiyordum. Sonunda anladım.

T.D.: Son projelerin neler? Neler yapıyorsun?

T.A.Y.: American Girls ve Disciples filmlerini yeni bitirdim ve yakında bir bilim-kurgu filmi var. Oldukça sabırsızlandığım bekleyen birkaç proje daha var. Nisan ayında geçen yıl oynadığım film The Muse, Boston Film Festivali’ne gidiyor ve Şubat 14 de Nude Nuns with Big Guns isimli filmim Amerika’da gösterime girdi. 2012 şimdiye kadar oldukça yoğun geçti.

T.D.: Oynadığın filmlerde kendinle özdeşleştirdiğin bir karakter var mı?

T.A.Y.: Hepsi birbirinden farklı karakterlerdi. Bana en yakın olan ise The Muse filminde canlandırdığım Angela idi. Yanlış erkeğe aşık olan tam bir parti kızı. Genç yaşlardaki halim.

T.D.: Korku filmi ağırlıklı bir filmografin var, bu kişisel tercihin mi?

T.A.Y.: Büyük bir korku hayranıyım. Hepsini çok seviyorum. Özellikle gerçekten korkunç ve sevimsiz olanları. İzlemesi ve korkması çok eğlenceli. Beni çok fazla korkutmuyor artık. Bugünlerde yönetmenler ve senaristlerin, türü ele alış biçimlerinin oldukça yenilikçi olduğunu görmeyi seviyorum.

T.D.: Filmlerinde çıplaklıkla ilgili bir sınırlaman var mı? Ya da rolün gerektirdiği gibi mi oynarsın?

T.A.Y.: Daha önce filmlerimde çıplaklık vardı; ama şimdi bunu değiştirmek istiyorum. Eğer bu karakterin amacına uygunsa ve mantıklıysa, benim için tamam ama çıplak kız olaak bir kalıba sokulmayı istemiyorum. Farklı yönlerim olduğunu ve giyinikken de rol yapabileceğimi göstermek istiyorum.

T.D.: Seni daha fazla ana akım filmlerde görmek mümkün olacak mı?

T.A.Y.: Umarım bir gün! Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Etrafta o kadar çok yetenekli insan var ki bazen gerçekten istediğin rolü almak zor olabiliyor. Ben yine de bu noktaya kadar yaptığım her şeyden çok mutluyum.

T.D.: Oynadığın birçok film genellikle düşük bütçeli ve müptelaları için harika filmler. Düşük bütçeli filmlerde oynamana rağmen insanlara ulaşabildiğini düşünüyor musun?

T.A.Y.: Indie filmler şaşırtıcı. Sanırım karakterin ve olayların gelişiminde daha gerçekçi. Büyük bütçeli Hollywood filmlerini de seviyorum ama bu filmlerden sonra insanların hikayenin ne kadar cool olduğunu ya da karakterin nasıl örtüştüğünü konuşmuyorlar. Sadece patlamaları ve dijital efektleri konuşuyorlar. Bence indie sektörün eline geçse bile her zaman büyük bir hayran kitlesine sahip olacak.

T.D.: Favori filmlerin ve yönetmenlerin kimler?

T.A.Y.: Favori filmim yok ama Korku/Zombi filmlerini gerçekten seviyorum ve George A.Romero’yu! Onunla çalışmak bir onur olurdu!  Ayrıca Quentin Tarantino! Şaşırtıcı diyaloglar yapıyor! Rob Zombie’nin büyük büyük büyük hayranıyım!! Daha niceleri var!

T.D.: Hangi filmde hangi karakteri canlandırmak isterdin?

T.A.Y.: Psikotik bir katili oynamak isterdim! Çılgın, kötü kızı oynamak çok eğlenceli olurdu sanırım!

T.D.: Son olarak İyi “Kötü Film” takipçilerine bir şeyler söylemek ister misin?

T.A.Y.: Destekleriniz için teşekkürler! Indie filmleri desteklemeye devam edin! Twitter ve Facebook Fan sayfamdan yaptığım işlerle ilgili güncel bilgiler için beni takip etmekten çekinmeyin!

Röportaj: Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Tawny Amber Young Interview

Tolga Demirtaş: Hello Tawny, can you tell a little bit about yourself and your career?

Tawny Amber Young: I’m just your average girl. I’m a couch potato that loves to play video games drink beer and eat all kinds of horrible food! I also love bloody scary horror movies. Most guys are the scared ones with me at the movie theater!!! I’m also a fantasic bartender that can make you am amazing Lemon Drop Martini!!

Right now my career has been busy with a handful of horror/thriller indie movies!! I absolutely love this genre! The next step I want to make is into Sci-fi! Which actually is in talks now!! Most people recognize me from reality tv and Playboy. So far I’ve lead an amazing life and look forward to each new day!! Who knows who I’ll be playing tomorrow!!

Tolga Demirtaş: How did you start your career in modeling and how did you cross over into acting from modeling?

Tawny Amber Young: When I was 13 I just picked up the paper and called a modeling agency. My mom was very shocked by it. It wasn’t hard to cross over to acting at all. I dabbled in drama classes in High School and did some drama club. The only reason it took so long was I didn’t know how to get into it. I eventually figured it out.

T.D.: What are your recent projects? What kind of things are you doing?

T.A.Y.: I just finished Filming American Girls and Disciples and I have a Sci-Fi Pilot coming up. I have a few other projects pending which I am really looking forward to! A movie I did last year The Muse is going to the Boston Film Festival in April and also Nude Nuns with Big Guns Just was released in the US Feb 14th. 2012 has been very busy so far!!

T.D.: Was there any character that you identified with yourself in the movies that you performed in?

T.A.Y.: They’ve all been such different characters. The only one that was close to who I am was Angela in ” The Muse”. She’s a total party girl falling for the wrong guy. That was me in my younger yrs.

T.A.: You have a horror film intensive filmography, it this your personal preference?

T.A.Y.: I’m a HUGE horror fan. I love em all!! Especially the really horrible cheesy ones! It’s just so much fun to watch and get scared. Not that many scare me anymore. I love to see how nowadays directors and writers are becoming so innovative in the way they are taking on this genre. Just when you think you’ve seen it all something new comes along and knocks your socks off!! I love it!!

T.A.: Do you have any limitation related with the nudity in the films that you performed or will perform in the future or do you perform the role as it required?

T.A.Y.: I have done nudity in the past but now I want to move past it. If it’s relevant for the character and makes sense I’m fine with it but I don’t want to get pigeon holed as the naked girl. I want to show I have different sides and that I can also act with my clothes on..

T.A.: Will it be possible to see you more in mainstreem films?

T.A.Y.: I hope one day! I’m trying my best to keep things going. There are just so many talented people out here it’s sometimes hard to get that role you really want. I’m am very happy with everything I’ve done up to this point though.

T.A.: Many of films in which you performed are low-budget and wonderful films for the devotees of those. Do you think that you can reach to people although you perform in low-budget films?

T.A.Y.: Indie films are amazing. I think they stay more true to the character development and the story line instead of being taken over by CGI. I do loves all those big Hollywood Budget movies but you never hear people after talking about how cool the story was or how they related to a certain character. They just talk about the explosions and all the cool digital effects. I think indie will always have a HUGE fan base even if it comes down to just industry people.

T.A.: Which are your favorite films and directors?

T.A.Y.: I don’t have favorite films but I really love Horror/Zombie movies and George A. Romero!! It would be a honor to work with him!! I also dig Quentin Tarantino!! He does the most amazing dialog!! Rob Zombie is also a HUGE HUGE HUGE Fave of mine!! I have countless others as well!

T.A.: In which film and which character would you like to perform?

T.A.Y.: I would love to play a psychoic killer!! I think playing a crazy bad chick would be so much fun!!

T.A.: Finally, is there anything do you want to tell the followers of İyi “Kötü Film”?

T.A.Y.: Thank You for all your support!! Keep supporting Indie Movies!! Feel free to follow me on Twitter and my Facebook Fan Page for more updates on everything I’m doing!!

Interview: Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni