iyiköfüfilm

Seven For Women yönetmenliğini, aynı zamanda filmin başrol oyuncusu olan Michel Lemoine’in yaptığı 1976 yapımı bir Fransız erotik korku filmi. Michel Lemoine Avrupa kült sineması severler için tanıdık bir yüz. Farklı türlerdeki filmlerde karşımıza çıkan oyuncuyu “Sex on the Beach” ve “Death on the Fourposter” filmlerinden hatırlamak mümkün. Lemoine aynı zamanda birçok softcore ve hardcore erotik filme de imza atmış bir yönetmen.

Seven Women for Satan’ın bir klasik olan “The Most Dangerous Game” hikayesinin bir adaptasyonu olmadığını söylemek mümkün ama aynı isimli filmin bol çıplaklık içeren bir “remake”i. The Most Dangerous Game, 1924 yılında Richard Connell tarafından yazılmış, 1932 yılında da beyazperdeye uyarlanmış bir kısa hikaye. Seven Women for Satan da ise The Most Dangerous Game filmindeki Zaroff karakterinin oğlu Boris Zaroff üzerinden dönüyor hikaye.

Boris Zaroff (Michel Lemoine) hafta içi görünürde gayet normal, işine gidip gelen bir adamdır. Fakat sürekli kadınları takip edip onlara işkence yaptığının hayalini kurar. Kadınlar onun için güzel oyuncak bebekler gibidir. Hafta sonları ise bu hayallerini gerçekleştirmek için daha önce kadınlara aynı işkenceleri yapan atalarının da yaşadığı, bir çeşit işkence mabedi olan şatosuna gider. Şatoda kahyası Karl (Howard Vernon) ona bu işkence konusunda yardım eder. Daha önce Karl’ın da ataları Boris Zaroff’un atalarının kahyalığını yapmıştır.Kont Zaroff bu işkenceler sırasında atalarının daha önce işkence yaparak öldürdüğü Fata Morgana (Joelle Coeur)’nın hayalini görür. Uzun saçları ve beyaz elbisesi ile en beklenmedik anlarda sislerin arasında beliren kadın, Zaroff’a hem endişe vermekte hem de bir takıntı haline dönüşmektedir.

Fransız sinemasının yasaklı filmleri arasında olan Seven Women for Satan, İspanya da ise 1967 yılından beri yapılan, fantastik ve korku filmi festivali olan Sitges Film Festivali’nde ödül almıştır.

Filmin İngilizce’ye çevrilmiş adı olan Seven Women for Satan’ın konuyla yakından uzaktan herhangi bir ilgisi yok. Belki de izleyici üzerinde biraz daha etki bırakmak için yapılmış küçük bir aldatma olabilir. Bunun yanı sıra film, iyi bir sinematografiye sahip, renkler, kamera çekimi, filmde kullanılan müzik ve özellikle filmin açılış sekansındaki kovalama sahnesi oldukça başarılı ve tedirgin edici.

Yönetmenin daha önce herhangi bir filmini seyretmemiş biri olarak bu filmi bile bende bir Jean Rollin etkisi uyandırdı. Eurohorror ve Eurotica severler için muhakkak görülmesi gereken bir film.

Link: Seven Women For Satan (1976) www.iyikotufilm.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni