iyiköfüfilm

21
Şub
2009

Satan’s Sadists (1969)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

biker12Haklısınız, polis. Haklısınız, ben kokuşmuş bir piçim. Kabul ediyorum. Ama sana bir şey söyleyeceğim. İçimde bir sürü nefret barındırmama rağmen, içinde nefret olmayan arkadaşlarım var. Sevgiyle dolu arkadaşlarım. Onların tek suçu, saçlarını uzatmak, biraz ot içmek ve kumlara uzanıp yıldızlara bakarak şiirler yazmak. Peki ya sen napıyorsun? Onları demirlerin ardına atıyorsun. Ve onlar da seni affediyorlar.

– Anchor (Russ Tamblyn in Satan Sadists, 1969)

B filmlerinin ustası Al Adamson 60lar ve 70ler boyunca içinde korku, blaxploitation ve sexploitation türlerini barındıran birçok film yaptı. Satan’s Sadists ise biker türüne giriş yaptığı ve 60ların sonuna doğru oldukça popüler olmuş bir filmi. Adamson filmi 1 hafta gibi kısa bir sürede ve oldukça düşük bir bütçeyle çekmiş. Ayrıca belirmekte yarar var ki eğlenceli bir biker filmi değil bu.

Filmin başrolünde Amerikan filmlerinin efsane ismi Russ Tamblyn’i Satan’s Sadists adlı acımasız bir motosiklet çetesinin lideri olarak görüyoruz. Tamblyn çetesiyle beraber California çölünde ilerlerken, umulmadık bir anda eski bir denizci olan ve Vietnam’dan yeni dönmüş Johnny ( Gary Kent ) ile karşılaşır ve bu andan itibaren şansları değişmeye başlar.

satansadist4

Russ Tamblyn dışında filmdeki diğer oyuncuların performansları vasatın üzerine çıkamamış. Filmde ayrıca yönetmenin karısı Regina Carrol’u da “Freak Out Girl” olarak Tamblyn’in kız arkadaşı rolünde birkaç unutulmaz sahnede izliyoruz.

Ayrıca film,  aynı dönemde California’da işlenen Manson katliamına da göndermeler yapıyor. Satan’s Sadists dönemin asi ruhlu, özgürlükçü gençliğini karakterize etmeye çalışsa da komik olmaktan kurtulamamış.

Filmin yönetmeni Al Adamson yakın çekimlere  sıkça başvurmuş. Bunun yanı sıra Kaliforniya çöllerinden güzel yol manzaraları resmetmiş. Ayrıca Harley Hatcher tarafından yapılmış film müzikleri de oldukça güzel.

Film için muhteşem demek mümkün değil; ama siz de benim gibi düşük bütçeli biker filmlerinden hoşlanıyorsanız bu filmden zevk alacaksınız.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • quattromosche
  24 Şub 2009 12:08

  Al Adamson düzeyli film meraklıları için ani alerjiye sebep olacak kadar “nitelikli” filmlerin sahibi. Bu filmi izlemedim ama Nurse Sherri, Cinderella 2000, Blood Of Ghastly Horror ve özellikle şahsi favorim Horror Of The Blood Monsters ancak görülünce inanılabilecek filmler.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni