iyiköfüfilm

Ingrid ( Christina Lindberg), bir paket teslim etmek üzere Japonya’ya giden İsveçli bir kızdır. Japonya’da bulunduğu sırada, geldiği ülkenin sıkıcılığından bunalmış olmanın verdiği heyecanla, ülkede bir süre kalıp yeni bir şeyler deneyimlemek ister. Fakat kazara, yanlış bir arabaya binmesiyle beklenmedik olaylar gelir başına. Arabasına bindiği adam, seks delisi bir Japon’dur. İlk başta adam şaşkına dönse de, daha sonra kızı kendi istekleri için kullanabileceğinin farkına varır.

Journey to Japan, yönetmenliğini Sadao Nakajima’nın yaptığı 1973 yapımı bir Japon filmi. Filmin başrol oyuncusu ise Britt Christina Marinette Lindberg. Lindberg ( ya da Japonya’da tanındığı ismi ile Kurisuchina Rindobaagu) 1950 yılında İsveç’de doğmuş bir aktris. Oyunculuğun yanı sıra modellik ve gazetecilik kariyeri de olan Lindberg, İsveç’in en tanınmış istismar film yıldızı. Oyuncunun ilk filmi bir Amerikan yapımı olan fakat İsveç’de çekilen ve İsveçli oyunculardan oluşan Maid in Sweden. İkinci filmi ise 1970 yapımı komedi filmi Rötmånad. Lindberg bu filmle İsveç izleyicisinin dikkatini çeker. Arkasından çektiği üçüncü film Exponerad (1971) ise kendisine uluslar arası bir ün getirir. Erotik, softcore ve istismar türünde 23 filmde rol alan güzel oyuncunun, İsveç ve bazı Avrupa ülkelerindeki çalışmalarının ardından Japonya macerası başlar. Exponerad filmi ile kazandığı tanınırlık sonrası Japonya’ya yaptığı seyahat ile Japon istismar filmlerinde oynamaya başlar.İlk olarak Norifumi Suzuki’nin Pink film klasiği Sex&Fury’de rol alır. Başka bir önemli filmi ise 1972 yılında çekilen Madeleine rolünü canlandırdığı Thriller- A Cruel Picture. Bu filmdeki rolüyle Quentin Tarantino’ya Kill Bill’deki Uma Thurman’ın canlandırdığı karakter için esin kaynağı olmuştur. Ayrıca Tarantino, Kill Bill’de Sex & Fury’den de esinlenmiştir.

Çoğu zaman bir filmi izlemeden önce bizi nelerin beklediği ile ilgili az çok fikrimiz olur. Yönetmen, oyuncu, hatta bazen filmin ismi kafamızda bazı şeylerin canlanmasına olanak sağlar. Bol seks sahnesi, tecavüzden oluşan tipik bir Christina Lindberg filmi umanları her ne kadar yanıltmasa da film, buna ek olarak hikayesi ve duygusuyla izleyiciyi etkilemeyi başarıyor. Zaman zaman izleyiciye saçma gelecek sahneler olsa da bence bunlar göz ardı edilebilecek türden. Eğlenceli sahneler de, sadist sahneler de, merak uyandıran hatta saçma gelen sahneler de filme çok iyi bir şekilde yedirilmiş. Christina Lindberg fanları için ya da Pink violent türünden hoşlanalar için izlemeye değer bir film. Thriller: A Cruel Picture kadar sert, Sex&Fury kadar da şiddet içerikli olmasa da türün izleyicisi için birebir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni