iyiköfüfilm

21
May
2011

Ninja Terminator (1985)

Dövüş Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

80’li yıllar Ninja çılgınlığının had safhada yaşandığı zamanlardı. Her ülke sineması bu furyadan nasibini almış ve birçok Ninja filmi piyasaya sürülmüştü. 80ler ve Ninja filmleri deyince şüphesiz ki ilk akla gelen yönetmenlerden biri Godfrey Ho’dur. Godfrey Ho, Hong Kong Sineması’nın Ed Wood’u olarak nitelendirilen bir yönetmen. Yaklaşık 100’ün üzerinde filme imza atan Ho, özellikle 80 ve 90 yılları arasında ise yaklaşık 80 film yapmış. Yaptığı filmlerin birçoğu kült olmuş trash filmlerdir.

Ninja Terminator’da Ho’nun kült oyuncusu Amerikalı B film oyuncusu Richard Harrison oynamakta. Harrison, Amerika dışında İtalya’da, özellikle 60 ve 70’li yıllar boyunca birçok sword & sandal filmi ve Spaghetti Western’de rol almış bir oyuncu.  80’li yıllar ile birlikte Filipinler ve Hong Kong macerası başlıyor. Her ne kadar kariyerinin en zayıf performanslarını sergilese de, bu dönemde kült bir seyirci kitlesi edinmeyi başarmış.

Ninja Terminator (1985) Godfrey Ho’nun en çarpıcı Ninja filmlerinden biri. Filmde Ho’nun bir önceki birçok filminden görüntüler görmek mümkün. Zaten Ho’nun bilinen en önemli özelliklerinden biri de filmlerinde kes-yapıştır tekniğini çok fazla kullanması. Yani Ho’nun sinemasında çöpe giden herhangi bir sahneye rastlamak mümkün değil.

Ninja Terminator’un konusu ise kısaca şöyle; Üç Ninja, Golden Ninja Warrior isminde, kendilerine yenilmezlik gücü verecek üç parça halindeki bir heykelin peşindedir ve heykeli ele geçirirler. Fakat başka bir Ninja, heykeli ele geçirmek için içlerinden birisini öldürür ve heykelin iki parçasını alıp patronuna götürür. Kalan tekparça ise Ninja Harry’dedir. Harry’nin amacı artık kalan iki parçayı geri almak ve ölen arkadaşının kız kardeşini korumaktır.

Ninja Terminator izlemesi eğlenceli bir film. “So bad, it’s good” tanımlamasını sonuna kadar hak eden film her ne kadar saçma birçok sahneye sahip olsa da bazı iyi dövüş sahnelerini de içinde barındırıyor. Godfrey Ho’nun kes yapıştır tekniğini kullandığı, oldukça düşük bütçeli Ninja Terminator, izlerken keyifli vakit geçirebileceğiniz bir film.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni