iyiköfüfilm

3
Haz
2009

Ninja Hunter (1984)

Dövüş Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

ninja-hunter

Film iyi adamımız Shaolin rahibi ile Abbott White arasındaki düello ile başlıyor. Abbott White, Shaolin rahiplerini ortadan kaldırmak istemektedir. Bunu yapmak için Ninjalardan oluşan bir çete ile anlaşır; ayrıca bu düellodan sonra filmin en fantastik sahnelerinden birisi gerçekleşir. Abbott White’ın bir ritüeline şahit oluyoruz. Burada White iki yanına yatırdığı kadınların bedenine dokunarak onların enerjisine kendi bedenine geçirir ve darbelere karşı adeta çelik bir zırha bürünür. Bu sırada belirtmek gerekir ki kadınların enerjisini alırken White’ın vücudunun enerjiyle dolduğunu izleyici komik bir şekilde görüyor. Bundan sonra White, Shaolin tapınağını ve içindeki birçok yaşayanı ortadan kaldırmayı başarır. Fakat içlerinde kurtulanlar da vardır. Onların görevi Shaolin parmağı darbesi denilen tekniği yeni jenereasyonlara aktarmaktır. Bu şekilde Ninjaları ve Abbott White’ı alt edebileceklerdir. Fakat Abbott White’ı yenmek onları biraz zorlayacaktır.

ninja-hunter2

Film alışılagelmiş bütün Ninja film klişelerini barındırırken, bunun yanında izleyiciye fantastik bir dünyanın da kapılarını aralıyor. Abbott White’ın genç kızlarla yaptığı ritüeller, onların enerjilerinden beslenmesi, ayrıca bir zombiyle olan dövüş sahnesi oldukça enteresan. Genellikle Ninja filmlerindeki dövüş sahnelerinin yaklaşık yüzde sekseni kılıçla gerçekleşirken, filmde kılıç çok az kullanılmış. Bu da benim gibi dövüş sanatlarıyla ilgili filmleri severler için ayrı bir keyif olsa gerek. Filmde Uzakdoğu dövüş filmlerinde çokca gördüğümüz kes-yapıştır ve geri sarma tekniğiyle yapılmış birçok Ninja film klişesi mevcut. Dönemin filmleri çoğunlukla Çin, Hong Kong ve Japon menşeili iken 1984 yapımı bu film bir Tayvan ürünü. Yönetmenliği ise yaptığı bütün filmler Ninja filmleri olan (toplam 4 film)Kuo-Ren Wu’ya ait.

Film ülkemizde 80lerin sonunda video döneminde ve özellikle özel TVlerin yaygınlaşmasıyla birlikte Kanal6 ve ShowTv’de bolca yayınlanmıştı. Filmin VCD’sini de bazı popüler alışveriş sitelerinde Türkçe dublajlı olarak bulmak mümkün. Film gerçek bir fantastik Ninja filmi. Daha önce seyretmemiş iyi”kötü film” severlerin arşivlerinde yer vermesi gereken kült bir film. Bayinizden ısrarla isteyiniz.

ninja-hunter-0001

Link: Ninja Hunter (1984) http://iyikotufilm.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni