iyiköfüfilm

11
Ara
2012

Nikkatsu: İki Film Birden

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Japonya’nın en eski film stüdyosu olan Nikkatsu, birçok farklı türde filmler çekmiş ve hala çekmekte olan bir film şirketidir.  Samuray filmleri, tarihi dramlar, aksiyon, komedi derken 70’li yıllar ile birlikte şirket kar amaçlı olarak seks, vahşet, sado-mazo ve romantizme ağırlık veren roman porno ve pembe filmlere yöneldi. Japonya’daki sansür sistemi, bu filmlerin prestijlerini zedeleyeceği düşüncesiyle ülke dışına dağıtımına ve gösterilmesine izin vermeyince sinemaseverler uzunca bir süre bu filmlerden haberdar olamadı. Fakat 90’ların sonu 2000’li yılların başıyla birlikte bazı Amerikan video şirketlerinin bu filmlerin DVDlerini piyasaya sürmesiyle ve internetten ulaşımın artık çok kolay olması sebebiyle dünya çapında büyük bir ilgi görmeye başladı.

Bu video şirketlerinden birisi olan Impulse Pictures’ın Nikkatsu Erotic Films Collection adıyla piyasaya sürdüğü serinin 9 ve 10.filmi olan I Love It From Behind (Bakku ga daisuki! 1981)  ve Sex Hunter: Wet Target (Sekkusu hanta: Nureta hyoteki, 1972) filmlerinden bahsedeceğiz. İlk filmimiz I Love It From Behind bir drama komedi filmiyken, diğer filmimiz aksiyon ve korku arasında gidip gelen bir tecavüz ve intikam filmi.

“I Love It From Behind”

I Love It From Behind; Mimei isimli genç bir kadının hafif şizofrenik hikayesinin anlatıldığı filmde, genç kadın evlilik öncesi biraz macera peşindedir. Liseden beri koleksiyonunu yaptığı penis baskılarını tamamlamak için şehre gelir. Koleksiyonunun bitmesi için hedeflediği sayı 100dür. Bu arada lezbiyen arkadaşları Masumi ve Rei de ona bu yolda yardımcı olmaktadırlar. Mimei sonunda 100.adayını bulur fakat adam onu baya bir zorlar. Adam kızla bir anlaşma yapar. Eğer ona orgazmı yaşatabilirse, o da kıza penisinin baskısını almasına izin verecektir. Kız bu teklifi kabul eder ve sonrasında eğlenceli ve bir o kadar da yaramaz bir macera başlar.

“Sex Hunter: Wet Target”

Sex Hunter: Wet Target da ise yukarıda bahsettiğim gibi konu biraz daha korku dolu. Kız kardeşinin bir grup sarhoş Amerikan denizci tarafından dövüldüğünü ve tecavüze uğradığını ve bunun sonucu kendisini astığını öğrenen adam, o sırada hapishanededir. İntikam duygusuyla adam hapishaneden kaçar. Kız kardeşinin saldırıya uğradığında da yanında olan kız arkadaşına daha yakın olabilmek için kızın çalıştığı seks kulübünde işe başlar. Olayın tanığı bir uyuşturucu satıcısının da yardımıyla kardeşine saldıranlara içindeki önlenemez intikam duygusuyla kanlı bir misillemeyle karşılık verir. Sex Hunter: Wet Target intikam tecavüz temasının yanı sıra II.Dünya Savaşı sırasında Japonya’da bulunan Amerikan askeri varlığına yönelik sosyopolitik bir mesaj da vermektedir. Amerikan askerleri kaba, şiddet yanlısı, istedikleri her şeyi alan, almak için her şeyi yapan ve kendi dünyalarının kanunlarına göre dokunulmazlıkları olan insanlar olarak gösterilmektedir. 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni