iyiköfüfilm

20
Ağu
2011

Melantha Blackthorne Röportajı

Röportaj kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Tolga Demirtaş: Merhaba Melantha, ilk olarak bize kendinden ve kariyerinden biraz bahseder misin?

Melantha Blackthorne: Filmi yaratıcılığımın çıkış noktası olarak seçmiş bir sanatçıyım. Kaçık fikirlerimi benimle aynı kafa yapısındaki insanlarla paylaşmaktan çok hoşlanıyorum. Yönetmenim, yapımcıyım, aktrisim ve katil ruhlu bir kadınım! Ayrıca Robomonkey Prodüksiyon şirketinin sahiplerindenim, fabrika çıkışı filmleri hiçe sayan, kendi türünde bilinen bir yapım şirketi.

Tolga Demirtaş: Korku filmi ağırlıklı bir filmografin var. korkufilmlerini çok sevdiğin için mi bunu seçtin yoksa senin dışında gelişen bir olay mıydı?

Melantha Blackthorne: Her zaman karanlık ve rahatsız edici filmlerden etkilenmişimdir ve böyle şaheserlerin bir parçası olmak istedim.

Kanlı gökkuşaklarını kovalamak hobimdir ve kesinlikle korku filmlerini benim tercihimdi.

T.D.: Aynı zamanda sen bir modelsin. Modellik kariyerin nasıl başladı ve nasıl gidiyor?

M.B.: Bir gün yolda bir fotoğrafçının fotoğraflarımı çekip çekemeyeceğini sormasıyla başladı modellik kariyerim. Çok kısa bir sure yaptım bunu ve hiç bir zaman ciddiye almadım.

T.D.: Yeni dönemin en iyi scream queenlerinden birisi olarak gösteriliyorsun. Bununla ilgili düşüncelerin neler?

M.B.: Gurur duyarım! Sıkı çalışmam, azmim ve tabi ki çığlıklarım, hırıltılarım, pençelerim ve ısırmalarımın geri dönüşü oldu.

T.D.: Ne tarz korku filmlerinden hoşlanırsın? Slasher, gore…

M.B.: Senaryo güçlü olduğu ya da en azından original olduğu sürece her tür korku filminden hoşlanırım. Filmin ayrıca özellikle korku, gore ve istismarla sarılı olması gerekir. Eğer bir seçim yapmam gerekirse, Japon korku sineması derim. Bu filmler ucuz heyecanlardan daha fazlasını içeriyor ve filmlerdeki terör beynimin içine kazınmış oluyor.

T.D.: Favori korku filmi yönetmenleri ve sevdiğin korku filmleri hangileri?

M.B.: Bazılarını söylemem gerekirse Takashi Miike (ICHI THE KILLER, VISITOR Q), Julien Maury & Alexandre Bustillo (À L’INTÉRIEUR), Jack Hill (SPIDER BABY), Peter Jackson (DEAD ALIVE), Juan López Moctezuma (ALUCARDA), Lars von Trier (ANTICHRIST) ve Ryûhei Kitamura (Versus). Ayrıca William Peter Blatty’nin THE EXORCIST III, Kinji Fukasaku’nun  BATTLE ROYALE, Pascal Laugier’in MARTYRS, Michele Soavi’nin DELLAMORTE DELLAMORE, Agusti Villaronga’nın IN A GLASS CAGE, James Watkins’nin EDEN LAKE’ni çok beğeniyorum ve José Mojica Marins’in yaptığı her işi.

T.D.: Hangi korku filminin içinde yer almak isterdin?

M.B.: José Mojica Marins’in AT MIDNIGHT I’LL TAKE YOUR SOUL filmindeki Coffin Joe karakterinin kadın versiyonunu oynamak isterdim.

T.D.: Korku filmi dışında mainstream bir işte yer almak gibi bir düşüncen var mı?

M.B.: Hayatımda her zaman yeni maceralar için odalar vardır ve zaten ufkumu genişletmeye yönelik bazı adımlar attım. Geçtiğimiz beş senede içinde Paul Anderson’un DEATH RACE filmi ve Kevin Woodhouse’un ORDER OF ONE filminin olduğu birkaç aksiyon ve bilim-kurgu da oynadım. Buna ek olarak, daha dramatik ve komedi roller de ilgimi çekiyor.

T.D.: Edindiğim izlenime gore, Amerika’da yaşayan insanlar genellikle diğer ülke sinemalarını pek takip etmiyorlar. Ben her zaman Asya ve Avrupa korku sinemasını daha başarılı bulmuşumdur. Sen bununla ilgili ne düşünüyorsun? Diğer ülke korku sinemasını takip eder misin?

M.B.: Kaçık ruhumu kemiren Avrupa ve Asya korku sinemasının büyük bir hayranıyım. Bu filmler genellikle daha original ve  Amerika’da yapılanlardan daha öncü oluyor. Ama tabi ki,  THE EVIL DEAD II, THE EXORCIST, THE SHINING, FRANKENSTEIN, HALLOWEEN, THE BIRDS, ROSEMARY’S BABY, THE OMEN ve daha fazlasını da unutmamak gerekir.

T.D.: Son olarak takipçilerimize neler söylemek istersin?

M.B.: Hepiniz çok lezzetlisiniz! Desteğiniz için çok teşekkürler.

www.melanthablackthorne.com

Röportaj: Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Melantha Blackthorne Interview

Tolga Demirtaş: Hello Melantha, firstly can you tell us about yourself and your career?

Melantha Blackthorne: I’m an artist who has chosen film as a creative outlet. I very much enjoy sharing my warped visions with like-minded individuals. I’m a director, producer, actress and homicidal seductress! I also co-own Robomonkey Productions, a production house known for its genre bending, fuck the establishment style films.

Tolga Demirtaş: You have a horror films dominated filmography. Did you choose horror movies because you like them very much or just occured outside of you?

Melantha Blackthorne: I was always attracted to dark and disturbing films and wanted to be a part of creating cringe worthy masterpieces.

Chasing bloody rainbows is a hobby of mine so it was definitely by choice.

T.D.: Also, you are a model. How did you start modeling and how is your career going?

M.B.: My career started when I was approached on the street by photographer asking if he could take my picture. I modeled for a short time afterwards but never took it seriously.

T.D.: You are shown as one of the best scream queens of new era. What do you think about this?

M.B.: I am honored! All of my hard work, perseverance and off course screaming, growling, clawing and biting has certainly paid off.

T.D.: What kind of horror film do you like? Slasher, gore, etc.

M.B.: I enjoy all types of horror as long as the story is strong or at least original. The film also needs to be surrounded by genre treats, mainly scares, gore, and exploitation.

If I had to choose, I’d say Japanese horror. These films are much more than cheap thrills; the terror becomes permanently etched into my brain.

T.D.: Who are your favorite horror movie directors? And which horror movies?

M.B.: To name a few, Takashi Miike (ICHI THE KILLER, VISITOR Q), Julien Maury & Alexandre Bustillo (À L’INTÉRIEUR), Jack Hill (SPIDER BABY), Peter Jackson (DEAD ALIVE), Juan López Moctezuma (ALUCARDA), Lars von Trier (ANTICHRIST) and Ryûhei Kitamura (Versus). I also thoroughly enjoyed William Peter Blatty’s THE EXORCIST III, Kinji Fukasaku’s BATTLE ROYALE, Pascal Laugier’s MARTYRS, Michele Soavi’s DELLAMORTE DELLAMORE, Agusti Villaronga’s IN A GLASS CAGE, James Watkins’ EDEN LAKE, and everything by José Mojica Marins.

T.D.: If you could be, which horror movie would you like to be in?

M.B.: I would have loved to play the female version of Coffin Joe in José Mojica Marins’ AT MIDNIGHT I’LL TAKE YOUR SOUL.

T.D.: Do you want to take a role in mainstream projects except horror movies?

M.B.: In my life there is always room for new adventures and I’ve already taken steps towards broadening my horizons. Over the past five years, I’ve preformed in a few action and sci-fi thrillers including Paul Anderson’s DEATH RACE and Kevin Woodhouse’s ORDER OF ONE. In addition to those, I’d be really interested in pursuing more dramatic and comedic roles.

T.D.: According to the impressions that I got, generally Americans do not follow other countries’s horror cinema. In my opinion especially European and Asian horror cinema are very successful. What do you think about it? Do you follow other countries’s horror cinema?

M.B.: I am a huge fan of European and Asian horror cinema as they tend to gnaw at my warped psyche in a most profound way. These films often times are much more original and pioneering than those made in America but let’s not forget great notables such as THE EVIL DEAD II, THE EXORCIST, THE SHINING, FRANKENSTEIN, HALLOWEEN, THE BIRDS, ROSEMARY’S BABY, THE OMEN and many more.

T.D.: At last, what do you want to say to our followers?

M.B.: All of you guys and gals are Devilishly Delicious! I genuinely appreciate your support!!! *Love Bites*

www.melanthablackthorne.com

Interview: Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni