iyiköfüfilm

14
Eki
2011

Lady Terminator (1989)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

Uzakdoğu’nun sıra dışı filmlerinden biri olan Pembalasan ratu pantia selatan aka Lady Terminator (1989), macera, gerilim, seks ve korkunun muhteşem birleşimini bizlere sunmakta.

H.Tjut Djalil’nın yönetiği filmin senaryosu ise Karr Kruinowz’a ait. Endonezya yapımı olan Lady Terminator, Uzakdoğu sinemasının tüm klişelerini içinde barındıran ve mantık sınırlarını zorlayan bir yapım. Tam olarak Terminator’ün rip-off nitelendirebileceğimiz film diyaloglarına kadar benzeşleşmekte. Tabi ki tek bir farkla, bu sefer yok edici gelecekten değil geçmişten, 300 yıl öncesinden geliyor.

Yok edici rolünde Barbara Anne Constable yer alıyor. Aynı zamanda bu, oyuncunun rol aldığı tek film. Belki de böyle şaşalı bir rolde yer aldıktan sonra başka bir yapımda gözükmek istememiş olabilir. Yalnızca bu filmde rol almasına rağmen hala adından söz ettirmesi ise bu düşünceyi doğrulamakta. Başrolde yer alan diğer oyuncular ise Christopher J. Hart,Claudia Angelique Rademaker ve Ikang Fawzi. Ikang Fawzi o dönem Endonezya’nın rock yıldızlarından biri.

Yönetmen filmin senaryosunu kendi kafasına göre uyarlamış olsa da kurgu tamamen Terminator filminin aynısı. Queen of the Southern Sea of Java efsanesinden yola çıkarak konuyu Terminator’e bağlıyorlar.

Filmin konusu ise kısaca şöyle; 1000 kocalı şeytani deniz kraliçesi onu sekse doyuran kişiyi azad edecek ve tarihin derinliklerinde yok olup gidecektir. Ancak bu sefer işler tam tersi şekilde gelişir. Kraliçe lanetlenen olur ve denizin karanlık sularına gömülür. Bundan tam 300 yıl sonra bir antropolog olan Tiana Wilson bu olayları araştırmak için Endonezya’nın yolunu tutar. Araştırma yaptığı kütüphanede konuyla alakalı bilgilere ulaşır ve kalenin yerini belirlemek için yola koyulur. Bir deniz kurduyla birlikte Güney Java denizine açılan Tiana dalış yaptıktan sonra ortadan kaybolur.

Artık Tiana deniz kraliçesi tarafından ele geçirilmiş ve Lady Terminator’e dönüşmüştür. Tiana, Lady Terminator’e dönüştükten sonra cinselliğini kullanarak bir çok kişiyi öldürür. Filmin en eğlenceli taraflarından biri de bu. Ölüm sahneleri olabildiğince vahşi.

Endonezya istismar filmlerinin hemen hemen hepsinde gördüğümüz Amerikalı oyuncular bu filmde de karşımızda. Polis teşkilatındaki sarışın polisimiz ve alışveriş merkezindeki temizlik görevlisi gibi beyaz Amerikalılar bu tarz filmlerin olmazsa olmazları.

Abartıya kaçmayan seks sahneleri, mistik kurgusu, kan gölüne dönen çatışma sahneleriyle muhteşem bir rip-off olan Lady Terminator, kesinlikle izlenmesi gereken bir İstismar filmi.

Anıl Koç (magius232@gmail.com)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • m.volkangenc
  15 Eki 2011 09:35

  tesekkurler inceleme icin film listeye ainmistir

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni