iyiköfüfilm

buruno1Trash filmler deyince akla gelen ilk isimlerden birisidir Bruno Mattei. Onun ünü yaptığı filmlerin kalitesinden değil aksine  kötü olmasından ve çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. 70 yaşlarında kaç yönetmen Mattei gibi Filipinlere çalışmak için gidip dijital video kullanmaya adapte olabilir? Jess Franco bunu yapmıştır ama uzak ülkelere gitmeye cesaret edememiştir.

Yaşayan Ölüler Adası Antonio Tentori’nin senaryosuyla Zombie, Erotic Night of The Living Dead ve Blind Dead filmlerine bazı dokundurmalar yaparken, günümüzde de Karayip Korsanları filminden modern etkilenmeler taşımaktadır. Mattei filmde kadınları sadece bir çığlık objesi olarak kullanmamış, erkekler gibi kadınları da birer savaşçıya dönüştürmüştür.

Yvette Yzon, Ronald Russo, Ydalia Suarez, Jim Gaines, Alvin Anson, Thomas Wallwort ve Miguel Franco ise filmde oynayan oyuncular. Yvette Yzon ve Ydalia Suarez filmd egzotik güzellikleriyle göze çarpıyorlar. Ayrıca Yzon’u Mattei’nin son WIP filmi Anima Persa’da da görmek mümkün.

Filmin özetine gelirsek; 1600 yılında bir İspanyol adasında askerler cesetlerle dolu bir arabaya eskort etmektedirler. bu cesetleri indirirlerken içlerinden bir tanesi düşer ve canlanır. şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra kaptan canlanan adamın kafasına ateş alır fakat bu sırada bütün cesetler canlanmaya başlar.. artık askerler için kaçacak hiç bir yer yoktur. yaşayan ölüler askerleri katleder.bruno_matteiKalın bitkilerin arasından Sharon haça benzer bir şeyler görür. Eski bir mezarlıktır bu. Sislerin arasında ise birisi belirir. Sharon yaklaşır ve korkunç gerçeği görürler. Bu korkunç bir yaratıktır üzerine atlar fakat Tao’nun fedakarlığı onu ölümden kurtarır. Adada bir yerde Kaptan Kirk ve adamları İspanyol özellikleri gösteren kalıntılar bulurlar. Bir kalenin içindedirler aniden zeminden bir parça Fred’in ayağına düşer. Diğerleri onu kurtarmaya gittiklerinde bir işkence odasında olduklarını farkederler. Bu eski odada Victoria latince yazılmış eski bir kitap bulur. Kirk birkaç satırını okur. Bu kitap tekrar canlanan insanların diğer canlanan insanlara saldırmasıyla ilgilidir.

Bu arada Max hala motoru tamir etmekle meşguldür bazı sesler duyar ve Kirk olduğunu düşünerek sese doğru yaklaşır ve gördüğü karşısında şok olur. Karşısında korkunç bir yaratık (yaşayan ölüler) vardır. Son bir hamleyle motoru çalıştırır ve motor infilak eder, gemi binlerce parçaya ayrılır. Adadakiler sesi duyar ve arkadaşları Max geminin içindedir. Gece bastırır  herkes korkmaktadır geceyi geçirecek bir yer ararlar. tehlikeli ve gizemli bir adada mahsur kalmışlardır.

Gerçek ve gerçeküstü korkunç olayların yaşandığı hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı ilginç bir film.

Öteki Sinema‘da yazdığım kendi yazımdır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni