iyiköfüfilm

27
Eyl
2011

Korku Filmlerinde Vagina Dentata

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

Dişli Vajina anlamına gelen bu Latince terim, bazı kültürlerde farklı kadınlarla seks yapan erkekleri bunun tehlikesi konusunda uyarmak, tecavüz eyleminden vazgeçirmek amacıyla ortaya atılan, vajinanın dişleriyle penisi yok edeceğine inanılan bir mittir. Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar birçok toplumda rastlanan bu efsane bazılarına göre erkeklerin yaşadığı bazı cinsel bozuklukların da sebebidir. Hatta bu inanışın erkekleri seksten ve kadınlardan uzaklaştırdığına inanan Annie Sprinkle isimli bir porno yıldızı, bunun sadece bir efsaneden ibaret olduğunu ve kesinlikle gerçek olmadığını göstermek ve olayı protesto etmek amacıyla sahnede izleyicilerin önünde vajinasını el feneri ile aydınlatıp dişlerin olmadığını göstermiştir. Bunun yanı sıra Annie Sprinkle’ın yaptığının aksine Vagina Dentata efsanesini yaşatmaya çalışan ve bunun için Dişli Vajina Çeteleri/Vagina Dentata Gang isimli bir örgütlenmeyle artan tecavüz ve taciz olaylarına karşı duran kadınlar da yok değil. Tecavüzcü erkeklere karşı kurulan bu çete, yakaladıkları tecavüzcüleri hiçbir şekilde polise haber vermeden öldürme haklarının olduğunu savunuyor. Hatta Danimarka ve Almanya’da üye sayısı gittikçe artan çetenin etkinliğinin de artmasıyla tecavüz olaylarında azalma yaşanmış.

Efsanelere konu olmuş, birçok toplumda karşımıza çıkan bu mit tabi ki beyazperdeye de konu oldu. Dişli Vajinalar ile ilgili birçok film yapıldı ve işte bu filmlerden bazıları:

Sexual Parasite: Killer Pussy (2004)

Sexual Parasite: Killer Pussy içinde bolca seks, kan ve özel efektlerin olduğu 2004 yapımı bir Japon filmi. Filmde iki erkek ve üç kızdan oluşan bir grup arkadaş arabalarının bozulmasıyla bilmedikleri bir yerde yolda kalırlar. Bir binaya sığınan gençler için burada yapılacak en iyi şey alkol almak ve seks yapmaktır. Burada ortaya çıkan bir parazit ile kızlar enfekte olmaya başlar. Vajinada yaşayan bu parazit, vajinadan dışarı çıktığında da dev dişler olarak kendisini gösterir.

Penetration Angst (2003)

Penetration Angst düşük bütçeli bir İngiliz korku filmi. Helen büyük bir problemi olan bir genç kızdır. Seks yaptığı her erkek arkadaşı vajinası tarafından yok edilir ve her defasında vajinası daha fazlasını ister. Bir nevi onu beslemesi gerekmektedir. Bunun için en iyi yolun fahişelik yapmak olduğuna karar veren Helen bu sayede vajinasının da açlığını giderebilecektir.

Teeth (2007)

Yönetmenliğini Mitchell Lichtenstein’ın yaptığı film, tabi ki vajinasında dişleri olan bir genç kızın etrafında geçiyor.2007 Sundance Film Festivali’nde Bağımsız Drama kategorisinde gösterilen film gore sahnelerinin yanı sıra içinde bolca mizah unsuru da barındırıyor. Dawn annesi, üvey babası ve üvey erkek kardeşiyle yaşayan bir genç kızdır. Erkek arkadaşının kendine tecavüze yeltenmesiyle ve vajinasının arkadaşının penisini ısırmasıyla, Dawn vajinasında dişlerin olduğunu öğrenir. Naif, utangaç bir genç kızdan, güçlü bir kadına dönüşen Dawn’ın hikayesi oldukça gerçekçi ve dokunaklı.

 

 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • m.volkangenc
  27 Eyl 2011 09:56

  Killer Pussy ve teeth seyretmistim .teeth guzel bir filmdi .Penetration Angst ilk defa duydum yakinda izlerim

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni