iyiköfüfilm

It Took Guts (1979) yönetmenliğini Eric Forsberg’in yaptığı 4:50 dakikalık bir kısa film. Eric Forsberg, The Asylum film şirketinin yönetmenlerinden. The Asylum bünyesinde birçok filme imza atmış, aynı zamanda TV için de çalışmıştır.

It Took Guts yönetmenin ilk film denemesi. Film, boş bir arazide gezen genç bir adamın (Charles Schneider) görüntüsüyle açılıyor. Tek başına dolaşan genç dinlenmek için çimenlerin üzerine oturur. Bu sırada kulak pamuğuyla kulağını kurcalarken kulağının kanadığını fark eder. Kanın tadına bakan delikanlı bundan hoşlanır ve sadomazoşizm dolu anlar başlar. Yavaş yavaş vücudundan parçalar kopararak yemeye başlayan genç son olarak iç organlarını dışarı çıkarır ve kendine bir ziyafet çeker.  

Yönetmenliğini yine Eric Forsberg’in yaptığı Night of the Dead (2006) filminin DVD’sinde extralar bölümünde yer alan film böylece tekrar gün yüzüne çıkmış oldu. Aslında film bazı çevreler tarafından kült mertebesine ulaşmış. Özellikle kısa bir sürede Boston’da oldukça popüler hale gelen film birçok Punk kulübünde gösterildi. Yine aynı şekilde New York ve Chicago’da büyük hayran kitlesi elde etti ve “Guts! Guts”! tezahüratları eşliğinde izleyiciyle buluştu.

Filmin tanınmasında hiç kuşkusuz Japon punk grubu The Mad’in payı büyük. Grubun vokalisti Screaming Mad George filmi gördükten sonra konserleri sırasında filmi arka fonda oynatmaya başladı. Yurtdışı turnelerinde de filmi sahnede yayınlayarak birçok kişi tarafından görülmesini sağladı.

Şimdi de bizler bu filmi sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni