iyiköfüfilm

25
May
2012

Hot Moves (1984)

B-Film kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

80’li yıllar seks komedilerinin de revaçta olduğu dönemlerdi. Bu eğlenceli ve seks dolu filmler her türden izleyiciye hitap eden türdendi. Hot Moves ise dönemin seks komedilerinin tipik örneklerinden bir tanesi.

Henüz tam anlamıyla bir cinsel beraberlik yaşamamış, bakir dört arkadaşın bu duruma bir son vermek için beraber verdikleri eğlenceli mücadele anlatılıyor filmde. Konu birçoğunuza tanıdık geldi değil mi? Film bir nev-i 80’lerin American Pie’ı tadında. Zaman zaman yönetmenin bir film mi yoksa video klip mi yapmak istediğini anlayamadığınız filmde oyunculuklar vasat, diyaloglar idare eder olsa da müzikleri ve güzel kadın oyuncularıyla izlemesi keyifli bir film Hot Moves.

Oldukça düşük bütçesiyle, günümüz American Pie filminin çıkış kaynağı olarak gösterilen Hot Moves, özellikle çıplaklar kampı sahnesiyle izleyenlerin hafızalarında yer etmiş bir film. Sahilde salına salına dolanan, güzel vücutlu bir sürü kızın arzı endam ettiği sahne filmin en can alıcı sahnesi. Filmde yer alan erkek oyuncular her ne kadar çok başarısız ve göze hitap etmiyor olsa da filmi götüren kesinlikle güzellikleriyle kadın oyuncular. Jill Schoelen, seksi güzel Deborah Richter ve güzel vücuduyla filme ayrı bir güzellik katan Monique Gabrielle görülmeye değer. Monique Gabrielle filmi izlemek için başlı başına bir sebep bile olabilir.

Dönemin seks komedilerini etkileyen filmlerden biri olan 1982 yapımı Porky’s, Hot Moves’a da ilham kaynağı olmuş gibi. Lise öğrencisi bir grup arkadaşın bekaretlerini kaybetme maceraları üzerine kurgulanan Porky’s, gördüğü ilgi üzerine 1983 ve 1985 yıllarında devam filmleri ile seyirci ile buluşmuş. Porky’s ve aynı dönemin filmi Fraternity Vacation filmlerini sevenler için Hot Moves ideal bir film. Sadece diğer filmlere nazaran daha az bilinir olduğu için bulunması biraz zor olsa da bu gençlik komedisi güzel müzikleri, güzel vücutlu kadın oyuncuları, bekaretlerini kaybetme derdinde aptal ergenleri ile izlemesi keyifli bir film. Birçok kez izleseniz de eğlenceli fakat masumane bir hissi hissetmenizi sağlıyor Hot Moves.

Tolga Demirtaş (Tolga Demirtaş)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni