iyiköfüfilm

holocaust-2000

Robert Caine (Kirk Douglas) Amerikalı bir sanayicidir. Sahip olduğu şirket Orta Doğu’da bir nükleer santral yapmak üzeredir. Oğlu Angel (Simon Ward) babası için çalışmaktadır ve bu santralı yapmaya kararlıdır. Fakat Robert’ın karısı Eva, aynı zamanda şirket kararlarında oldukça etkili, bu işin yapılmasını istemez ve Arap bir suikastçı (Massimo Foschi) tarafından kazayla öldürülür. Asıl hedef Robert’dır.  Nükleer santrale karşı olanlardan birisi de ülkenin yeni başbakanıdır. Başbakan santralin güvenli olmadığını ve projenin iptal edilmesi gerektiğini düşünmektedir. Robert ve Angel her şeyin gayet güvenli olduğunu kanıtlamak için testler yaptırırlar. Fakat bilgisayar ilginç bir hata kodu verir. Robert daha sonra bir papazla tanışır ve papazın bu hata kodu üzerindeki yorumu ilginçtir: bu yaklaşan deccal’in ilk işaretidir.

Her ne kadar Robert papazın söylediklerine inanmak istemese de meydana gelen bazı ilginç olaylar, onda kuşku yaratmaya başlar. Ve yeni kız arkadaşı Sara’nın (Agostina Belli) hamile olduğunu öğrenince doğacak çocuğun deccal olacağına inanır ve bunu engellemek için her şeyi yapacaktır…

Film Alberto De Martino tarafından yönetilmiş. Birçok filme imza atan yönetmenin bir özelliği zamanın popüler olan her türünden filmler üretmesi. Bu İtalyan/İngiliz ortak yapımı film kendisinden bir yıl önce çekilmiş The Omen’in yakaladığı başarıyı yakalamaya çalışmış ve onun ayarında, ne daha iyi ne de daha kötü bir film çıkmış ortaya.

1holocaust-2000

Kirk Douglas filmdeki çok uluslu kastın başını çekiyor. Oldukça başarılı bir performansı var ve belki de oynadığı en farklı karakterlerden birini canlandırmış. Film gayet zengin bir oyuncu kadrosuna sahip: Kirk Douglas, Agostina Belli, Simon Ward, Anthony Quayle, Massimo Faschi ve hepsi de çok iyi performans sergilemişler. Ayrıca destekleyici rollerde de tanıdık simalara rastlamak mümkün; Adolfo Celi gibi.

Kirk Douglas gibi uluslar arası üne sahip bir oyuncu filmde rol alınca, yapımcılar da kesenin ağzını tabii ki açmak durumunda kalmışlar. Prodüksiyonun maliyeti hayli fazla olsa da yine de tipik B-filmi sahneleri ve setleri görmek mümkün. Örneğin bilgisayar odası tam bir B-filmine yaraşır nitelikte.

Filmde yeteri kadar gizem ve birkaç tane kanlı ölüm sahneleri mevcut. Ayrıca filmdeki tek seks sahnesi de Robert ve Sara arasında geçiyor. Aynı zamanda Robert Caine’in Sara’nın hamileliğine son vermeye çalışma sahneleri oldukça başarılı. Fakat en akılda kalıcı ve etkileyici sahneler ise Arap suikastçının kilitlendiği plexiglass odada geçiyor.

iyi“kötü film” seyretmek isteyenlere şiddetle önerilir.

Link: Holocaust 2000 (1977) http://iyikotufilm.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • quattromosche
  4 May 2009 13:37

  Yirmi yıldır merakla ama umutsuzca izlemeyi umduğum filmlerden biri. Neyse ki ele geçirmek yakın zamanda mümkün oldu. İzleyince ayrıca yorum yapacağım.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni