iyiköfüfilm

14
Ara
2009

Hammer Glamour

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

hammerglamour Madeline Smith

Hammer korku filmleri özellikle 60 ve 70’li yıllarda fırtına gibi esmekteydi. Hammer filmlerinin en güzel yanlarından biri sinema endüstrisine sunmuş olduğu güzel kadınlardır. Bu bayanlar izleyiciyi güzellikleriyle büyülediği kadar canlandırdıkları kana susamış vampir ya da vahşi katil rolleriyle de şoke ediyorlardı. Hammer Glamour bu kadınlara uzun zamandır hak ettiği değeri vermek ve Hammer fanları için de arşivlik eşsiz bir eser sunmak adına oluşturulmuş muhteşem bir kitap.

Kitap sadece dönemin Hammer kadın yıldızlarına odaklanmış. 150 sayfadan oluşan kitap oyuncuların özellikleri, profilleri, resimleri ve röportajlarını içermekte. Kitabın yazarı Marcus Hearn, The Hammer Story adında Hammer Film Productions’ı tanıtan büyüleyici bir kitabın da yazarı.

Hammer Glamour’un en güzel yanlarından biri de kadın oyuncularının geçmiş deneyimlerini ve başlarından geçen ilginç hikayelerini ince bir mizah duygusuyla okuyucuyla paylaşmaları. Birçoğunun ünlü Hammer aktörü Peter Cushing’le çalışmış olmaları ve onunla ilgili anılarını da kitapta okuyucuyla paylaşmaları Cushing fanlarını memnun edecek.

Marcus Hearn kitap için gerçekten büyük bir çaba harcamış. Birçok yıldızla röportaj yapmış ve gün yüzüne çıkmamış birçok resmi de okuyucuyla paylaşmış. Hammer fanları Hammer Glomour’da birçok sürprize tanık olacak. Kitabın tek eksik yönü sayfa sayısının 150’yle sınırlandırılmış olması. Kitaba bir o kadar sayfa daha eklenebilirmiş. Kitap güzellere görsel olarak yer vermenin yanı sıra dönemin İngiliz sineması üzerine içerdiği notlarla da okumaya değer.

Kitabı internet üzerinden amazon.com‘dan alabilirsiniz.

Official Site

World of Hammer Glamour

hammer-glamour

glamourcollage

glamourcollage1

glamourcollage3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni