iyiköfüfilm

22
Tem
2012

Go, Go, Second Time Virgin (1969)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

Go, Go, Second Time Virgin 1969 yapımı bir Japon Pinku filmi. Yönetmenliğini türün önde gelen isimlerinden Koji Wakamatsu’nun yaptığı film, 60’lı yıllarda Japonya’yı kasıp kavuran Pinku Eiga furyasının başarılı örneklerinden birisi.

Bilindiği gibi, Japon Pembe Filmleri, 60’lı yıllarda Japonya’da ortaya çıkmış bir tür. Samuray filmlerinin artık eskisi kadar ilgi görmemesi üzerine başlayan arayışın sonunda ortaya çıkan tür, Japon softcore pornografik filmler olarak tanımlansa da, bu açıklama türü tam olarak anlatmaya yetmez. Kadına yönelik şiddetin cinsellikle yoğrulduğu Pembe Filmler kendi içinde de ikiye ayrılıyor: Pinku Eiga ve Pinku Violence.

Poppo (Mimi Kozakura), bir apartmanın çatısında 4 genç erkek tarafından tecavüze uğrayan bir genç kızdır. Tecavüzcülerine kendisini öldürmeleri için yalvarsa da onlar kendisiyle alay edip onu orada bırakırlar. Tsukio (Michio Akiyama) ise bir köşeden tecavüzü izleyen genç bir delikanlıdır. Fakat hiç bir şey yapmaz. Aralarında birbirlerine sorunlu geçmişlerini anlattıkları ve kaderleri ile ilgili felsefik konuşmalar yaptıkları bir ilişki başlar. Bu konuşmalar sırasında Poppo, daha önceki tecavüzlerini anlatır ve bunlar izleyiciye flashbacklerle gösterilir.  Başka bir konuşmada ise Tsukio, geçmişinde ailesi ve başka bir çift tarafından maruz kaldığı cinsel istismarı ve bunun sonucunda hepsini bıçaklayarak öldürdüğünü anlatır. Poppo defalarca Tsukio’dan kendisini ödürmesini ister fakat her seferinde Tsukio bunu reddeder. Poppo’ya tecavüz eden çete bir süre sonra tekrar geri döner ve Poppo’ya bir kez daha tecavüz ederler. Dram yönü de oldukça ağır basan bir film Go, Go, Second Time Virgin.

Sadece birkaç gün içerisinde bir apartmanın çatı katında çekilen ve oldukça düşük bütçeli bir film Go, Go Second Time Virgin ve sonuç ise oldukça şaşırtıcı. Yönetmen Koji Wakamatsu birçok ünlü avantgarde yönetmeni geride bırakacak görsel bir tarza sahip.

Koji Wakamatsu’nun filmi, tecavüz, intikam, korku, depresyon ve yalnızlık duygularının anlatıldığı karanlık bir hikaye. İki gencin yaşadıkları kötü hayatın sonucu sahip oldukları iç kargaşanın izleyiciye başarılı bir şekilde yansıtıldığı güçlü bir film. Bu karanlık hikaye şiirsel bir anlatımla izleyiciye sunuluyor. Yaşadıkları çaresizlik, yalnızlık ve umutsuzluk trajik bir şekilde bizlere aktarılıyor. Go, Go, Second Time Virgin eğlenceli ya da şiddet içeren bir Pinku film beklentisi içinde olanları tatmin etmeyecek fakat Japon Pembe filmlerine daha ciddi bir bakış açısıyla yaklaşan filmi bunu bilerek izleyen seyirciye büyük keyif verecektir.  

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • emrkse
  29 Eki 2012 16:00

  oldukça sert bir filme benziyor. konusu okumak bile rahatsız etmeye yetti.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni