iyiköfüfilm

10
Şub
2009

Girl Boss Mafia (1980)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

girlKuşkusuz 70’ler ve 80’lerde  Amerika ve Avrupa sinemasında rezil WIP (Women in Prison) filmler altın çağını yaşamaktaydı. Buna karşın Asya sinemasında  ise Sukeban (kadın mafya) macera ve istismar filmleri erkek hayranların rüyalarını süslüyordu. Dönemin Pinku Violence filmlerine baktığımızda Sukeban Serisi işlenen macera ve  intikam konuları ile dikkati çekiyordu.

Japon erotik sinemasının olmazsa olmazı fetiş objeleri  Sukeban serisinde görmek mümkün. Sukeban denince akla üniformalı okullu kızları ve motosiklet çeteleri gelir. Sukeban-Girls Boss Mafia ise serinin son filmlerinden birisi ve diğer filmlerin aksine yönetmen koltuğunda Norifomi Suzuki değil Toshiharu Ikeda var. Ikeda’yı Evil Dead Trap serisinden de hatırlayabiliriz ki kendisi rahatsız edici filmleriyle ünlüdür.Panik House’un 2005 pinky violence kolleksiyonuna göre, bu heyecanlandırıcı trash epic yüksek bir sanat yapıtı olmaya çalışmıyor. Aslında film kendisini hayvani bir cinselliğe ve komik bir şiddete bırakıyor. Filmde konu ikincil önem taşıyor. Bu hormonal kavga ve seks festivali kuşkusuz feministleri ve sosyal bilinci yerinde milletleri çok kızdırıyor.

Filmin konusuna gelirsek filmimizde aynı evde bir erkekle yaşayan iki bayan karakterimiz var.  Hanım kızlarımız evin tek erkeğini kendi aralarında paylaşmışlardır ki filmin çeşitli sahnelerinde bu üçlü arasındaki sapkın davranışlarla karşılaşıyoruz. Hanım kızlarımızın başı Tokyo mafyasıyla belaya girmiştir ve Tokyo mafyasına karşı verdikleri zorlu ve ilginç mücadeleyi izliyoruz filmde.

Sukeban Girls Boy Mafia yakuza alt türüyle WIP türünün bir hibriti niteliğinde. Yönetmen çarpıcı aksiyon sahnelerini gerilimli öyküyle harmanlamış. Bu da filmi diğer istismar filmlerinden farklı kılmış. ( zaten “pinky violence” filmleri duygusal istismardan daha başka görünmektedir.)

girl2

Öteki Sinema‘da yazdığım kendi yazımdır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni