iyiköfüfilm

17
Nis
2009

For Y’ur Height Only (1981)

B-Film kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

Siz hala en kısa gizli ajan olarak Tom Crouse’u mu biliyorsunuz?

weng-wengBahse girerim ki birçok insan böyle bir şey görmemiştir. Film için bir tür cüce James Bond uyarlaması diyebilirim. Filipinlerde hükümetin en tehlikeli silahı Ajan 00 (Weng Weng)’dır. Bir suç şebekesine karşı Ajan 00 son derece gelişmiş(!) silahlarla donatılmıştır. Dünyanın kaderi artık onun minik ellerine kalmıştır.

Bu Filipin filminin yönetmenliğini Eddie Nicart yapmış. E. Nicart aynı zamanda IMDb’de dublör koordinatörü olarakta geçmekte.

Film çok düşük bir bütçeyle çekilmiş. Ucuzluğu baştan sona hissediyorsunuz. Kötü oyunculuk, mide bulandıran diyaloglar ve aksiyon sahnelerinin devamlılıktan yoksun olmasına karşın film oldukça eğlenceli. Ajan 00’ın bir apartmanın balkonundan şemsiye yardımıyla yere yumuşak iniş yaptığı sahne filmdeki en favori bölüm. Bütün ajan filmlerinde olduğu gibi bu filmde de kahramanımıza eşlik eden güzel bir partner var.  Fakat filmi seyredebilir kılan tek şey Weng Weng.

Gerçek adı Ernesto de la Cruz. 1957 doğumlu aktör 1992 yılında da hayata gözlerini yumuyor. Guiness rekorlar kitabına göre yaşamış en kısa boylu yetişkin aktör. Weng Weng sinemadan önce çeşitli sirklerde çalışıyor. Sinemaya ilk başladığı yıllarda çeşitli filmlerde dublörlük yapan Weng Weng daha sonra Hong Kong’lu film yapımcılarının dikkatini çeker. Weng Weng Ajan 00 karakteriyle üç filme imza atmıştır. (For Y’ur Height Only (1981), Agent 00 (1981),  The Impossible Kid (1982))

Asya sinemasının bu ilginç ürünü siz kötü film severlere ithaf olunur.

weng-weng1

Link: Agent00 http://iyikotufilm.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • Hakan
  21 Nis 2009 12:45

  Bu yazı için gerçekten çok teşekkür ederim. Sinemayı bu tarz filmler sebebiyle çok seviyorum. Özellikle de bu gibi filmleri seyrederken hissedilen “ucuz film” havasına bayılıyorum. İlk fırsatta bu filmi ve serinin diğerlerini seyretmeye çalışacağım. Kaleminize sağlık.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni