iyiköfüfilm

17
Eyl
2009

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

faster-pussycat-kill-killFaster, Pussycat!Kill!Kill! yönetmenliğini Russ Meyer’in yaptığı, senaryosu ise yine Russ Meyer ve Jack Moran’a ait 1965 yapımı bir istismar filmi.

Billie (Lori Williams), Rosie (Haji) ve Varla (Tura Satana) macera arayan üç dansçıdır. Çölde araba yarışları sırasında Tommy (Ray Barlow) ve kız arkadaşı Linda (Susan Bernard) ile tanışırlar. Tommy’i öldürdüktan sonra kız arkadaşı Linda’ya çeşitli işkenceler yaparlar. Gittikleri bir benzin istasyonunda yaşlı bir adam (Stuart Lancaster) ve oğluna (Dennis Busch) rastlarlar. Kızların yaşlı adamın sahibi olduğu çiftliğe gitmesiyle macera başlar.

Russ Meyer’in bu siyah beyaz kadına şiddeti içeren filmi gösterildiği 1965 yılında izleyici üzerinde çok da büyük bir etki yapmamıştı. Meyer, 1959 yılında yaptığı The Immoral Mr.Teas ile büyük bir çıkış yapmış, 1968 yapımı Vixen’in başarısı ile de herkesçe tanınan bir isim haline gelmişti. Bu iki önemli filmin arasında kalan dönemlerde yaptığı filmler, bazıları yaptığı en iyi işler arasında olsa da izleyici üzerinde çok fazla etki yaratmayı başaramadı. Fakat Faster, Pussycat!Kill!Kill! Meyer’in en iyi işlerinden birisi. Gerçek bir kült film olarak popüler kültürün önemli bir ürünü olan bu film için John Waters 1981 yılında yazdığı otobiyografisi Shock Value’da : ‘Faster, Pussycat!Kill!Kill! hiç şüphe yok ki şimdiye kadar yapılmış en iyi film. Bundan sonra da ondan daha iyi olacak başka bir film yapılamayacak.’ diye yazmış. Waters’a göre Russ Meyer seks filmlerinin Einstein’ı.

pussy-cat-kill-kill1

Filmde yer alan güzel üç bayana rağmen açıkça gösterilen bir çıplaklık yok. Ayrıca gore unsurlar içeren bir şiddet de yok. Filmi belli bir türün içine sokmak ya da herhangi bir filme benzetmek biraz zor. Film tam anlamıyla kendi şahsına münhasır bir yapım. Başarılı bir istismar filmi. Film belki de 60larda yapılmış en orijinal ve izlemesi keyifli filmlerden birisi. Çizgi roman tadında ve gerçekten orijinal. Günümüzde ise birçok izleyiciye keyif vermeye ve birçok yapıma esin kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle 90larda birçok film için ilham kaynağı olmuş. Pulp Fiction’un da esinlenen yapımlardan birisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Düşük bütçeli B-filmleri, büyük bütçelerle tekrar sinemaya uyarlayan Tarantino’nun Faster, Pussycat!Kill!Kill! i başrollerinde Tera Patrick ve Britney Spears’ı oynatarak tekrar çekeceği söylentileri çıkmıştı fakat bu proje henüz hayata geçmedi.

İstismar filmlerinden, 60ların ruhundan hoşlananlar için izlemesi tavsiye olunan bir film.

Link: Faster, Pussycat! Kill!Kill!(1965) iyikotufilm.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • Bill
  22 Eyl 2009 17:39

  Just one of the best B-movies ever made. I will be getting arund to this and some other Russ Meyer films eventually. I think I have almost everythng her ever made here but prefer his early b/w films the most, like Mudhoney, Motorpsycho, Common Law Cabin anf of course Pussycat. Tura Satana created a perfectly ruthless female character in Varla.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni