iyiköfüfilm

15
Kas
2016

Seminer: Modern Vampir Mitinin Doğuşu

Duyuru - Etkinlik kategorilerinde yayınlandı.

nosferatu-the-vampyre

Caddebostan Kültür Merkezi’nde devam eden mitoloji seminerlerinin altıncısı, Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Tarihin başlangıcından bu yana ölümsüzlük arayışı ve vampir mitlerinin kökenleri hakkındaki seminerde Öğr. Gör. Batu Duru’ya konuk konuşmacı olarak Anıl Koç eşlik edecek.

Tarih: 16 Kasım 2016
Saat: 18:00
Mekan: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Konuşmacı: Batu Duru (T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğr. Gör.)


28
Haz
2009

Satan’s Black Wedding (1975)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

satansblackweddingMark (Greg Braddock) kız kardeşinin cenazesine katılmak ve gizemli ölümünü çözmek üzere California’ya gider.Konuştuğu dedektiflerden bir tanesinin Nina’nın (Lisa Milano) intihar etmemiş olabileceğini söylemesi üzerine, olayı çözmek için kardeşinin son günlerini araştırmaya başlar. Kardeşinin zamanının büyük çoğunluğunu kasabanın dışında eski bir kilisede geçirdiğini öğrenir. Bu kilise Şeytan’a inananların ibadet ettiği ve ona kurbanlarını adadıkları yerdir. Nina bu korkunç kilise üzerine araştırmalar yapmakta ve bununla ilgili bir kitap yazmaktadır. Mark kiliseye gittiğinde Nina’nın bir vampir olduğunu ve Satan’ın Nina ile Mark’ın evlenmesini istediğini öğrenir.

Satan’s Black Wedding oldukça karanlık bir film. Kötü tanımlamasını da sonuna kadar hakediyor. Bazı vampir sahnelerinin oldukça kanlı ve vahşi olduğunu da belirtmekte fayda var. Fakat vampirlerin dişlerini görüp de gülmemek elde değil, çok basit ve ucuz. Filmin düşük bütçesi filmin neredeyse tüm sahnelerinde hissediliyor.  (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni