iyiköfüfilm

24
Oca
2010

Reservoir Cats (1968)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Reservoir Cats, 1968 yılı, Gary Graver yapımı son derece ilginç bir film.  Filmin açılış sahnesi ilerleyen dakikalarda filmin nasıl bir havaya bürüneceğini çok iyi yansıtıyor. Zira bu sahne otobanda araçlar tarafından defalarca ezilmiş bir kedi görüntüsünü gösteriyor. Filmin teknik düzeyi onu günümüzde izlemeye ya da dikkate almaya değer kılmıyor. Fakat trash film meraklıları için durum son derece farklı. Çünkü film bir trash filmde olabilecek bütün klişelere sahip. Bu özellikleri onu farklı kuşaklardan ya da ülkelerden izleyicilere hitap etmeyecek bir özellik katıyor, sadece meraklılarına hitap eden özel bir film.  Graver’in filmi 1968 yılında dünyanın yaşadığı en çalkantılı dönemlerden birinde, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde Amerikan toplumunun özellikle gençliğinin bir yansımasını sunuyor.

Filmin açılış sahnesi ve ilerleyen sahnelerinde son derece sert bir üslup var; tecavüz, uyuşturucu, kadına yönelik şiddet. Bu sahneleri arka arkaya göstererek yönetmen izleyici şok etmek istemiş ve bunda da başarılı olmuş. Yukarıda da bahsettiğim gibi filmimiz bir otobanda başlıyor. İki araç birbirini amansız bir şekilde takip etmektedir. Bir grup gangster, genç bir kadını kovalamakta. Kadını yol kenarında yakalayıp feci şekilde dövdükten sonra bir depoda kadına sırayla tecavüz ederler. Daha sonra kadın bir özel dedektifle birlikte bu çeteye karşı savaş açar. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni