iyiköfüfilm

13
May
2012

En iyi 20 Korku Filmi Seks Sahnesi

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Seks ve şiddet… Beraber dondurma ve pasta gibi gidiyorlar, değil mi? İzlediğimiz çoğu korku filmi şiddet açısından tatmin edici olsa da peki ya seks? İkisi bir arada oldu mu ortaya gerçekten lezzetli işler çıkabiliyor.  Bu lezzetli ikilinin bir arada olduğu fakat bazı anlarda da bu ikilinin bir araya gelişiyle şiddetin boyutunun daha da arttığı, korku filmlerindeki en iyi seks sahnelerini sizler için listeledik. (daha&helliip;)


27
Eyl
2011

Korku Filmlerinde Vagina Dentata

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Dişli Vajina anlamına gelen bu Latince terim, bazı kültürlerde farklı kadınlarla seks yapan erkekleri bunun tehlikesi konusunda uyarmak, tecavüz eyleminden vazgeçirmek amacıyla ortaya atılan, vajinanın dişleriyle penisi yok edeceğine inanılan bir mittir. Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar birçok toplumda rastlanan bu efsane bazılarına göre erkeklerin yaşadığı bazı cinsel bozuklukların da sebebidir. Hatta bu inanışın erkekleri seksten ve kadınlardan uzaklaştırdığına inanan Annie Sprinkle isimli bir porno yıldızı, bunun sadece bir efsaneden ibaret olduğunu ve kesinlikle gerçek olmadığını göstermek ve olayı protesto etmek amacıyla sahnede izleyicilerin önünde vajinasını el feneri ile aydınlatıp dişlerin olmadığını göstermiştir. Bunun yanı sıra Annie Sprinkle’ın yaptığının aksine Vagina Dentata efsanesini yaşatmaya çalışan ve bunun için Dişli Vajina Çeteleri/Vagina Dentata Gang isimli bir örgütlenmeyle artan tecavüz ve taciz olaylarına karşı duran kadınlar da yok değil. Tecavüzcü erkeklere karşı kurulan bu çete, yakaladıkları tecavüzcüleri hiçbir şekilde polise haber vermeden öldürme haklarının olduğunu savunuyor. Hatta Danimarka ve Almanya’da üye sayısı gittikçe artan çetenin etkinliğinin de artmasıyla tecavüz olaylarında azalma yaşanmış.

Efsanelere konu olmuş, birçok toplumda karşımıza çıkan bu mit tabi ki beyazperdeye de konu oldu. Dişli Vajinalar ile ilgili birçok film yapıldı ve işte bu filmlerden bazıları:

(daha&helliip;)


24
Eyl
2011

En iyi Hadım Etme Sahneleri

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

The Last House on the Left (1972)

Wes Craven’ın yayınlandığı dönem oldukça ses getiren İstismar Sinemasının doruk noktasi filmlerinden biri The Last House on the Left. Kızlarının katillerinden intikamlarını kanlı bir şekilde alan bir aile. Katillerinden birini oral seks yaparak hadım eden bir annenin beyazperde de yansıyan görüntüsü uzun süre hafızalarda yer etti.

(daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni