iyiköfüfilm

14
Mar
2009

Cruel Jaws (1995)

B-Film Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

crueljawsHiç Bruno Mattei kötü bir film yapmış mıdır? Ya da sevmediğim bir filmi oldu mu şimdiye kadar? Mattei oldukça çeşitli konulara el atmış ve çok geniş bir konu yelpazesi olan bir yönetmen. Bunlardan bir tanesi de katil köpekbalığı filmi.

1995 yapımı Cruel Jaws, popüler Amerikan filmlerinin ekonomik İtalyan versiyonlarının altın çağını yaşadığı dönemlerden biraz daha sonra çekilmiş bir film. BrunoMatte filmde “William Snyder” adını kullanmış.  Oldukça düşük bir bütçeyle çekilen film 80lerin sonundaki o altın çağı tekrar izleyiciye yaşatmış. Saçlar, kıyafetler, müzik, kısacası her şey Black Demons ve Hitcher in the Dark gibi İtalyan klasiklerini çağrıştırıyor. Hatta şunu söyleyebilirim ki, Billy ve Vanessa ‘nın kullandığı RV,  Hitcher in The Dark’daki şeytan otostopçunun kullandığıyla aynı. Bunu yanı sıra filmde dönemin popüler Pankreas güreşcisi Hulk Hogan’ın bir benzerini kullanmış.

Cruel Jaws’ta farklı köpekbalığı filmlerinden sahneler görmek mümkün. Mattei bizlere bir filmde birden çok film karesi izleme imkânı tanıyor.

(daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni