iyiköfüfilm

15
Eyl
2013

Jessica Lange

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

jessica-lange-as-sister-jude-2

Hollywood dünyasında her zaman için modeller kendilerine daha büyük hedefler seçmiştir. İdealize bir güzellik ve seksilik tabi ki her zaman beyazperde için de olumlu puan kazandırmıştır. Jessica Lange için de böyle olmuş. Bunun yanında oyunculuk konusundaki yeteneği sayesinde de sadece güzel bir surattan fazlası olduğunu zamanla gösterdi.

20 Nisan 1949 tarihinde Minnesota’da dünyaya gelen Jessica babasının işlerinden dolayı sürekli yer değiştirmek zorunda olmasıyla da birlikte pek rahat bir çocukluk geçirmedi. 1967 yılında Minnesota Üniversitesi’nde sanat alanında lisans almaya hak kazandığında durum değişti. Orada ünlü İspanyol fotoğrafçı Francisco Grande ile tanışınca bu alanda çalışmalarına da başladı. Küçüklüğünden kalan bir alışkanlıkla yine çeşitli şehirleri dolaşmaya başlayınca Fransa’da performans sanatçısı Etienne Decroux ile tanışarak resim,dans ve oyunculuk alanlarında da kendini geliştirmeye başladı. Bir dönem Jerry Hall ve Grace Jones gibi 70lerin ikonik isimleriyle aynı yerde yaşamış olma deneyimini de tatmış kendileri. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni