iyiköfüfilm

31
Tem
2011

Slaughter High (1986)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

1 Nisan 1980. Lisenin çekici öğrencilerinden olan Carol (Caroline Munro), inek diye dalga geçilen Marty’yi (Simon Scuddamore) beraber olmak için kızlar tuvaletine götürür. Marty’nin doğum günü şansı olarak karşıladığı bu durum, yine popüler öğrencilerden biri olan Skip’in (Carmine Iannaconne) başını çektiği bir grubun kendisine yaptığı 1 Nisan şakasıdır. Beden eğitimi öğretmeni şakayı yarıda kestirir ve ceza verir. Bu duruma kızan grubun düzenledikleri yeni şaka, Marty’nin ciddi olarak yaralanmasına neden olur. 5 yıl sonra. Şakayı yapan bu 10 kişi kutlama yapmak için artık terk edilmiş olan okula davet edilirler. Tarih, yine 1 Nisan’dır. Yani, tedavi olduğu hastaneden kaçmış olan Marty’nin doğum günü. Davet edenin kimliğinin bilinmediği parti bir doğum günü kutlaması şeklinde hazırlanmıştır. Gecenin başlaması ile beraber joker kılığında biri tarafından konukların kanı teker teker dökülmeye başlar.

Hemen bilindik cümlelerle başlayalım. 1978 yılında gösterime giren Halloween’in neden olduğu “slasher” dalgası, 1980’de gösterime giren Friday The 13th’in tür kurallarını tam olarak belirlemesi ile bir tür çılgınlığa dönüşür ve 80’lerin sonundaki düşüşüne kadar verimli bir dönem geçirir. Verim derken, bu alt-türün genelde “gençlerin yaptığı/yaşadığı şeyler yüzünden doğramaları/doğranmaları” ile sınırlı olması nedeniyle, türe ait filmlerin nicelikleri ile nitelikleri arasındaki ters orantıyı da akılda tutmak gerek. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni