iyiköfüfilm

14
May
2012

Eight Masters (1977)

Dövüş Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Eight Masters ya da bilinen diğer adıyla 18 Bronzemen 3, 18 Bronzemen (1976) ve The Return of the 18 Bronzemen aka 18 Bronzemen 2 (1976) filmlerinin devamı niteliğinde bir Hong kong / Tayvan ortaklaşa yapımı bir kung fu filmi. Filmlerin yönetmenliği Joseph Kuo’ya ait. Shaolin temalı filmlerden ilki Qing Hanedanlığı’na karşı verilen mücadeleyi konu alıyor. Qing Hanedanlığı’nın 1644 ve 1912 yılları arasında Çin’de hakimiyetini sürdüren bir hanedanlık olduğunu da belirtelim.

Filmin başrolünde oynayan Carter Wong, Chu Sao Chieh karakteri ile karşımıza çıkıyor. Chu Sao Chieh, Eight Masters isimli bir gruba karşı savaşmış bir dövüşçünün oğludur ve babası ölmüştür. Babasının arkadaşı tarafından küçük bir çocukken Shaolin ustalarının tüm becerilerini öğrenebileceği, bunun eğitimini alabileceği Shaolin Tapınağı’na götürülür. Burada zorlu eğitimlerden geçen ve ustaların tüm dövüş tekniklerini öğrenen Chu Sao Chieh yetişkin bir delikanlı olduğunda, Shaolin okulundan Bronze Men (Bronz Erkekler) e karşı savaşarak mezun olur.

Okuldan mezun olduktan sonra tekrar annesiyle ve kendisini kurtaran babasının arkadaşının kızı Ming Chu ile bir araya gelir. Eight Masters peşine düşer ve onunla dövüşmek için kendisine meydan okur. Fakat Chu Sao Chieh bunu reddeder, Shaolin rahiplerinin “barışı koru, sabırlı ol ve suçu bağışla” düsturu bu kararı vermesinde etkili olmuştur. Bunun üzerine annesi ve kız arkadaşı Ming Chu ile ülkeden kaçarlar.

(daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni