iyiköfüfilm

22
Tem
2011

BMX Bandits (1983)

B-Film kategorilerinde yayınlandı.

BMX Bandits, Nicole Kidman’ın da rol aldığı Avustralya yapımı bir komedi ve macera filmi. Filmde Judy rolüyle henüz bir genç kız olan Nicole Kidman dışında P.J. rolünde Angelo D’Angelo, Goose karakteri ile James Lugton ve bisiklet tamircisi rolünde ise James Mackay yer alıyor. Filmin yönetmeni ise Brian Trenchard-Smith.

Goose, P.J. ve kız arkadaşları Judy’nin bisikletle neredeyse yapamadıkları şey yoktur. Bütün şehrin altını üstüne getirirler. Bir gün bir kutu içinde polis telsizi bulurlar. Amaçları telsizleri satıp kendilerine yeni BMX bisikletler almaktır. Bu arada şans eseri kendilerini bir banka soygunu yapan bir çeteye karşı polisle işbirliği yaparken bulurlar.  Bir soyguncu çetesiyle karşı karşıya kalan bisikletli gençler ile çete arasında Sydney’de bir kovalamaca başlar.

Film her ne kadar oyunculuk, senaryo açısından tatmin edici olmasa da izlemesi oldukça eğlenceli bir film. 1983 yılında Avustralya Film Enstitüsü tarafından dört ayrı ödüle aday gösterilen film, özellikle yapıldığı dönemde Avustralya’da bisiklet özellikle BMX sever gençler tarafından büyük ilgi çekmiş. Filmin Amerika pazarında gösterildiği isim ise Short Wave. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni