iyiköfüfilm

29
Mar
2010

Snip (2008)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Snip (2008) İspanyol yapımı, yönetmenliğini Julien Zenier’in yaptığı 11 dakikalık kısa bir film. 2008 yılındaki Fantastic Fest’in en etkileyici yapımlarından biri olan Snip gerçekten şok edici sahnelere sahip.

Kısa filmlerden özellikle anlatmak istediğini direkt ve insanın yüzüne çarparcasına vuranlardan her zaman haz almışımdır. Snip’te ne anlatmak istediğini bilen ve bunu anlatırken de birçok izleyicinin midesinin kaldıramayacağı bir yolu seçmiş.

Filmimiz köhne bir odada saçları ve kaşları olmayan bu sebeple yüzündeki hiçbir ifadeyi yakalayamadığımız bir adamın evinde geçmekte. Televizyonun karşısında elinde kumandayla, ne izlediğini bilmeden ve sürekli kanallar arasında gezinen adam boş gözlerle ekrandaki şiddet görüntülülerini hipnotize olmuşçasına izler. Bir süre sonra televizyonu kapatır ve bir el kamerasını ekrana bağlayarak kendi görüntüsünü televizyona yansıtır. Bu sefer Tv’de kendisi vardır, ve şiddet kendisine yönelmiştir. Elindeki maket bıçağıyla vücudunu doğramaya başlar ve yüzündeki o ifadesiz bakışlarla ekrandaki kendisini izler.

Julien Zenier’in ilk yönetmenlik denemesi olan film televizyondaki şiddetin bireyden toplumsala değil, toplumsaldan bireysele, insanın kendisine yönelik şiddetini ele almakta. Bunu yaparken de televizyonun aldatıcılığını ve izleyicinin kolay aldanabilirliğini gözler önüne seriyor.

Son olarak adamın kendini lime lime doğradığı sahneler gerçekten çok profesyonelce. İlk yönetmenlik deneyimi olan birisi için oldukça iyi olan film Julien Zenier adını takip edilecekler listesine eklememi sağladı. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni