iyiköfüfilm

22
Ara
2010

Bolo Yeung

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

Yang Sze (Yang Tse), yerel bir işadamı ve bir ev hanımının çocuğu olarak, Canton’un varoşlarında, Çin’de dünyaya geldi. Canton’da genç bir adam iken, birçok kung-fu ustasının eğitimi altında çalıştı, ayrıca akrobasi öğrendi ve body building yapmaya başladı. Sonunda Çin’in power lifting (güç kaldırma) şampiyonu oldu. 1960’larda komünizmden kaçmak ve yeni bir hayat kurup, yeni fırsatlar yaratmak için genç Yang Sze Çin’den Hong Kong’a kadar yüzdü. Sonra vücut geliştirme eğitimi vermeye başladı. Kendisine küçüklüğünde birisi tarafından zorbaca davranıldıği için vücut geliştirmeye ve kung-fu’ya başladığını hiçbir zaman söylemedi.

O zamanlarda Sir Run Run Shaw’ın “Shaw Kardeşler” organizasyonunun dikkatini çekti ve genelde cüsseli, kaslı kötü adam rollerinde birçok filmde yer aldı. Şüphesiz ki fiziksel olarak ne kadar büyüdü ise o kadar büyük roller aldı ve beyazperdenin canavar kişisi haline geldi. Shaw Kardeşler de olduğu sürece dövüş sanatı becerilerini geliştirmeye devam etti. Kendini geliştirmeye devam eden Yang, 1970’de “Bay Hong Kong” unvanını kazandı ve Shaw Kardeşleri 1971’de bıraktı. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni