iyiköfüfilm

27
Eyl
2011

Korku Filmlerinde Vagina Dentata

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Dişli Vajina anlamına gelen bu Latince terim, bazı kültürlerde farklı kadınlarla seks yapan erkekleri bunun tehlikesi konusunda uyarmak, tecavüz eyleminden vazgeçirmek amacıyla ortaya atılan, vajinanın dişleriyle penisi yok edeceğine inanılan bir mittir. Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar birçok toplumda rastlanan bu efsane bazılarına göre erkeklerin yaşadığı bazı cinsel bozuklukların da sebebidir. Hatta bu inanışın erkekleri seksten ve kadınlardan uzaklaştırdığına inanan Annie Sprinkle isimli bir porno yıldızı, bunun sadece bir efsaneden ibaret olduğunu ve kesinlikle gerçek olmadığını göstermek ve olayı protesto etmek amacıyla sahnede izleyicilerin önünde vajinasını el feneri ile aydınlatıp dişlerin olmadığını göstermiştir. Bunun yanı sıra Annie Sprinkle’ın yaptığının aksine Vagina Dentata efsanesini yaşatmaya çalışan ve bunun için Dişli Vajina Çeteleri/Vagina Dentata Gang isimli bir örgütlenmeyle artan tecavüz ve taciz olaylarına karşı duran kadınlar da yok değil. Tecavüzcü erkeklere karşı kurulan bu çete, yakaladıkları tecavüzcüleri hiçbir şekilde polise haber vermeden öldürme haklarının olduğunu savunuyor. Hatta Danimarka ve Almanya’da üye sayısı gittikçe artan çetenin etkinliğinin de artmasıyla tecavüz olaylarında azalma yaşanmış.

Efsanelere konu olmuş, birçok toplumda karşımıza çıkan bu mit tabi ki beyazperdeye de konu oldu. Dişli Vajinalar ile ilgili birçok film yapıldı ve işte bu filmlerden bazıları:

(daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni