iyiköfüfilm

29
Ara
2009

Santa Claus (1959)

B-Film kategorilerinde yayınlandı.

50’lerin sonunda Santa Claus Meksika için pek de tanıdık bir figür değildi. Hatta günümüzde de Meksika Christmas geleneklerinde Santa Claus’dan çok fazla bahsedilmez. Fakat son yıllarda kısmen ticari kaygılar sebebiyle popüler hale geldi. Santa figürünün Meksika geleneğinde çok fazla yeri olmamasından dolayı, Batı Avrupa toplumlarında ve Amerika’da gördüğümüz Santa Claus karakterinden bazı farklılıklar göstererek Meksika toplumunda yer aldı.

Santa Claus 1959 yapımı, René Cardona’nın yönetmenliğini yaptığı bir Meksika filmi. Noel’i durdurmak isteyen iblis Pitch’e karşı savaşan Noel Baba ve Büyücü Merlin’in maceraları anlatılıyor filmde. René Cardona, Meksika’da oldukça tanınan bir yönetmen birçok El Santo filminin de yönetmeni, B film severler için zengin bir filmografiye sahip.

Film bazı çevreler tarafından yapılmış en kötü Santa Claus filmi olarak tanımlanmakta. Fakat benim için oldukça farklı bir deneyim oldu. Bir çocuk filmi olmasına rağmen İblis Pitch karakteri küçük yaştaki çocuklar için oldukça korkutucu. Filmde yer yer söylenen şarkılar ve danslar filmin başlarda müzikal bir havaya bürünmesine de yol açmış.

Filmimizde Santa Claus, Kuzey Kutbu’nda yüksek bir tepede yaşamaktadır. Buradan dünyadaki çocukları gözlemektedir. Atölyesi olan “Toyland”de her ülkeden çocuklar çalışmakta ve o ülkenin çocukları için oyuncaklar üretmektedirler. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni